Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Rozświetlone ulice w całym mieście

Dodano: 6 miesięcy temu

Kilkadziesiąt nowych latarń zyskali mieszkańcy Stargardu.

Rozświetlone ulice w całym mieście
Energooszczędne ledowe oświetlenie pojawiło się na ul. W. Broniewskiego, M. Drzymały, Nowowiejskiej oraz Płatnerzy. Dzięki słupom z oprawami LED stargardzkie ulice rozbłysły mocnym i jednocześnie ekologicznym światłem. Koszt inwestycji to ponad 630 000 zł.
 
Nowe lampy zamontowano przy ul. W. Broniewskiego – na odcinku od ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej oraz od zjazdu z ronda Pyrzyckiego do skrzyżowania z ul. Główną. W sumie w tym miejscu pojawiło się 85 nowych słupów.

Kolejne latarnie stanęły na parkingu przy ul. Płatnerzy. Dzięki temu zwiększyło się bezpieczeństwo kierowców pozostawiających w tym miejscu swoje samochody. Nowe słupy pojawiły się także przy ul. Nowowiejskiej i M. Drzymały. Oświetlono m.in. tzw. sięgacz – ślepą ulicę należącą do ul. M. Drzymały, a także okolicę pętli autobusowej przy ul. Nowowiejskiej.
 
W całym Stargardzie przybywa słupów z oprawami LED. Oświetlenie tego typu jest ekologiczne i trwałe. Ledowe latarnie dają mocne światło, jednocześnie pobierając niewiele prądu. To bezpieczne rozwiązanie zarówno dla pieszych, jak i kierowców poruszających się po zmroku.

Zdjęcia: UM w Stargardzie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA