Dzisiaj jest: 6.8.2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI

Dodano: rok temu Autor:

Na terenie kraju pojawili się oszuści, którzy próbują wyłudzić pieniądze metodą "na wymianę waluty".

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI

Ofiarą tego procederu pada z reguły personel urzędów pocztowych, recepcji hoteli czy punktów kasowych.

Były oszustwa metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na nowego sąsiada” czy „na szklankę wody”. Obecnie coraz częściej można usłyszeć o kolejnych pomysłach oszustów. Popularna stała się metoda „na wymianę waluty”.
 

Schemat działania przestępców wygląda następująco: oszust najczęściej prosi pracownika o wymianę kilku banknotów, najczęściej o nominale 500 euro. Kiedy obsługa chce wypłacić w złotówkach i wydaje pliki banknotów, klient nagle się rozmyśla. Głośno domaga się wymiany euro na dolary. W czasie zamieszania pieniądze są zabierane. Dopiero po kilku chwilach osoby orientują się, że zostały oszukane a z kasy zniknęła spora suma pieniędzy. Pracownik jest przekonany, że cały czas widzi wydane przez siebie pieniądze i nie podejrzewała próby oszustwa.
 

Funkcjonariusze apelują o rozsądek i ostrożność. Jeżeli już chcemy wymienić lub rozmienić komuś pieniądze, dokładnie przeliczmy otrzymaną kwotę. Policja przypomina również, że w przypadku przestępstwa oszustwa jego wartość nie ma znaczenia w kontekście prawnej kwalifikacji czynu.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. FOTORELACJA