Dzisiaj jest: 10.12.2019, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Szansa powrotu do pracy po długotrwałej chorobie, dzięki wsparciu z PFRON- u.

Dodano: 4 miesiące temu

Jest możliwość ponownego podjęcia pracy mimo diagnozy, która z uwagi na stwierdzone schorzenia wykluczyła kontynuowanie dalszej drogi zawodowej.

Szansa powrotu do pracy po długotrwałej chorobie, dzięki wsparciu z PFRON- u.

Ofertę dla osób zmagających się z chorobą lub urazami, uniemożliwiającymi powrót do wykonywanej wcześniej pracy przygotował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zachęca mieszkańców powiatu stargardzkiego  do zapoznania się z propozycją PFRON- u, ujętą w ramy programu Kompleksowej Rehabilitacji.
 

Program Funduszu ma umożliwić podjęcie pracy lub powrót do zawodu, bezpośrednio po zakończeniu leczenia lub rehabilitacji szpitalnej. Dedykowany jest również osobom, które borykając się z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą nigdy nie funkcjonowały na rynku pracy, a także podopiecznym placówek opiekuńczo- wychowawczych. Tu decyduje rodzaj niepełnosprawności, pozwalający na podjęcie pracy w warunkach dopasowanych do ich potrzeb.
 

Udział w projekcie PFRON- u, zakładającym aktywizację zawodową osób po przebytych długotrwałych chorobach lub zmagających się z  niepełnosprawnością, jest całkowicie bezpłatny.  Jego uczestnikom otwiera przy tym nowe możliwości, zamieniając perspektywę codziennej egzystencji w czterech ścianach, na kontakt z ludźmi oraz aktywny rozwój zawodowy.

Osoby zainteresowane otrzymają wsparcie w formie indywidualnie  opracowanych działań rehabilitacyjnych, prowadzonych w Ośrodku Rehabilitacyjno- Wypoczynkowym „Wielspin” w Wągrowcu. Zajęcia podzielono na trzy moduły. Zawodowy umożliwi  pozyskanie nowego zawodu i zatrudnienia, poprzez doradztwo zawodowe i szkolenia. W ramach psychospołecznego, uczestnicy mogą liczyć na wsparcie psychoemocjonalne oraz psychoedukację. Rozbudowany moduł medyczny zapewni natomiast przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie, w stopniu jak najbardziej możliwym do osiągnięcia.
 

Średni przewidywany czas pobytu zakwalifikowanej osoby wynosi trzy miesiące, przy czym można wybrać formułę rehabilitacji w stacjonarnym lub niestacjonarnym trybie. Wszelkich informacji zainteresowanym udziela Oddział Wielkopolski PFRON. Można dzwonić bezpośrednio do p. Patrycji Królak- samodzielnego referenta ds. wsparcia i współpracy z pracodawcami, pod nr. tel.:  61 666 46 10. Możliwy jest również kontakt drogą mailową pod adresem: pkrolak@pfron.org.pl
 

Razem z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej oferty Funduszu, umożliwiającej powrót do pracy lub wybór nowego  zawodu, mimo przebytych chorób i niepełnosprawności.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Świąteczny kiermasz w Powiecie- GALERIA