Dzisiaj jest: 14.12.2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Plac zabaw przy ul. Tańskiego bez ogrodzenia

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

Mieszkańcy ul. Tańskiego zwrócili uwagę, że plac zabaw i piaskownica przy blokach nr 10, 12 i 14 są nieogrodzone.

Plac zabaw przy ul. Tańskiego bez ogrodzenia
Wielokrotnie prosili o interwencję, ale bezskutecznie. Czy coś się w tej sprawie zmieni?

Radny Rady Miejskiej w Stargardzie Zdzisław Wilk poinformował, że zwrócili się do niego mieszkańcy ul. Czesława Tańskiego z prośbą o wydanie stosownych decyzji w sprawie ogrodzenia placu zabaw przy blokach nr 10, 12 i 14. - Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do zarządcy nieruchomości wnioskując o ogrodzenie placu zabaw, jednak bezskutecznie- mówi Zdzisław Wilk.

Mieszkańcy bloków przy ul. Tańskiego zwrócili uwagę, że piaskownica jest zlokalizowana w pobliżu ulicy i ogrodzenie stanowiłoby ochronę przed wtargnięciem dziecka pod nadjeżdżający samochód. - Drugą ważną funkcją ogrodzenia jest ochrona przed zwierzętami, które bardzo często załatwiają swoje potrzeby w piaskownicy i nawet coroczna dezynfekcja i wymiana piasku nie chroni dzieci przed drobnoustrojami- mówią mieszkańcy.

Piotr Mync, Zastępca Prezydenta Stargardu, w odpowiedzi na postulat mieszkańców ul. Tańskiego poinformował, że nie przewiduje się wykonania ogrodzenia przedmiotowego placu zabaw. - Obiekty małej architektury zostały zaprojektowane z zachowaniem odpowiedniej odległości od linii rozgraniczających ulicę oraz jako tereny rekreacyjne ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców osiedla- mówi Piotr Mync. Dodaje, że montaż ogrodzenia placu zabaw nie jest obowiązkowy, szczególnie gdy plac zabaw zlokalizowany jest na terenie osiedla mieszkaniowego. - W większości przypadków takie przy budynkowe małe place zabaw z ograniczoną liczbą urządzeń się nie ogradza- mówi Wiceprezydent.

Stargardzie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. poinformowało również, że nie jest prawdziwym stwierdzenie, że mieszkańcy wielokrotnie zwracali się w tej sprawie do zarządcy. - W powyższej sprawie nie zarejestrowano żadnego pisemnego wniosku najemcy czy grupy najemców, jedynie kilka miesięcy temu jeden z najemców w tej sprawie zwrócił się telefonicznie i w czasie rozmowy został poinformowany, że tereny rekreacyjne dla dzieci przy budynkach Czesława Tańskiego 8, 10, 12, 14 oraz Jana Śniadeckiego 2 zostały zaprojektowane jako ogólnodostępne, w związku z czym nie będzie wprowadzana zmiana zagospodarowania przedmiotowego terenu poprzez jego wygradzanie- informuje STBS Sp. z o.o.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Świąteczny kiermasz w Powiecie- GALERIA