Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Leczenie przez sztukę oraz inne atrakcje dla wypoczywających nad Bałtykiem

Dodano: rok temu

Dwunastoosobowa grupa osób niepełnosprawnych z powiatu stargardzkiego wypoczywa w Mielnie, uczestnicząc w dziesięciodniowym turnusie integracyjno- edukacyjnym.

Leczenie przez sztukę oraz inne atrakcje dla wypoczywających nad Bałtykiem

Wyjazd do nadmorskiego Mielna  zorganizowano w ramach projektu  „Aktywnie integrujący się Powiat Stargardzki”, dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
 

Uczestnicy odpoczywają w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Afrodyta. Przygotowano dla nich  liczne zajęcia o charakterze zarówno integracyjnym, jak i edukacyjnym. Jest więc okazja do nauki języka angielskiego, zapoznania się z zasadami zdrowego stylu życia oraz udział w szkoleniach udzielania pierwszej pomocy. W ramach turnusu zaplanowane są również warsztaty z zakresu arteterapii dla dorosłych. To unikalny i uzyskujący coraz większą popularność rodzaj zajęć, opartych na leczeniu przez sztukę. Dla uczestników dostępne są zatem: rysunek, malarstwo taniec lub rzeźba. Wszystko, co pozwala w emocjonalny sposób wyrazić siebie.  Wypoczywający w Mielnie mają również zapewnione indywidualne wsparcie dietetyka i psychologa.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pobyt nad Bałtykiem wiąże się z  wieloma korzyściami dla zdrowia. Zarówno woda morska, jak i powietrze mają doskonały wpływ na samopoczucie oraz profilaktykę wielu chorób. Ten niepowtarzalny klimat pobudza do aktywności, poprawia nastrój i motywuje do działania. Życzymy więc uczestnikom wakacyjnego turnusu wielu niezapomnianych wrażeń i nowej energii, przesyconej słońcem i zapachem morskiej bryzy.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA