Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

SP nr 2 – trwa remont

Dodano: 4 miesiące temu

Pracownie tematyczne, wielofunkcyjne boisko, windy i nowoczesne sale do nauki języka niemieckiego – to wszystko już wkrótce zyskają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.

SP nr 2 – trwa remont
Trwają intensywne prace budowlane w siedzibie placówki. Teren będzie oświetlony i monitorowany. W SP nr 2 powstanie Centrum Orientacji Zawodowej i Zarządzania Zdrowiem.

Budynek szkoły jest przebudowywany. Powstaną dwie windy, które posłużą przede wszystkim uczniom niepełnosprawnym. W budynku C w ramach funkcjonowania Centrum powstaną pracownie – m.in. krawiecka, poligraficzna i stolarsko-modelarska. Dzięki temu uczniowie o różnych stopniach sprawności będą mieli szansę na rozwijanie swoich umiejętności i zainteresowań. Dodatkowe wyposażenie zyskają też sale do nauki j. niemieckiego. Pojawi się kilkadziesiąt nowych laptopów i interaktywne monitory.
Zmienia się także otoczenie szkoły. Na podwórzu powstaje zespół boisk i zewnętrzna siłownia. Będą dwa boiska do siatkówki, jedno do koszykówki i jedno wielofunkcyjne oraz bieżnia i rzutnia do pchnięcia kulą. Teren zostanie oświetlony, pojawi się także monitoring. Dodatkowo w budynku SP nr 2 zmodernizowane będą instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania.

Prace budowlane w Szkole Podstawowej nr 2 mają na celu przede wszystkim prężne działanie Centrum Orientacji Zawodowej i Zarządzania Zdrowiem – jednego w Stargardzie, drugiego w Eberswalde. Dzięki temu polscy i niemieccy uczniowie będą mogli zacieśniać współpracę w ramach unijnego programu Transgraniczny Most Przyszłości. Infrastruktura potrzebna do realizacji projektu ma być gotowa jeszcze jesienią tego roku. Cała współpraca potrwa 3 lata. Stargard zdobył na ten cel prawie 4 500 000 zł dofinansowania.

Równolegle realizowany jest projekt z PFRON polegający na zamontowaniu windy dla niepełnosprawnych oraz przystosowaniu łazienki znajdującej się na pierwszym piętrze do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Zdjęcia: UM w Stargardzie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk