Dzisiaj jest: 25.1.2020, imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Są pieniądze na remonty zabytków

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Stargardzkie zabytki otrzymały dofinansowanie Marszałka Województwa na wykonanie prac remontowych.

Są pieniądze na remonty zabytków
Gdzie trafią pieniądze?

W tym roku w całym regionie zostaną wsparte prace przy 67 obiektach, na łączną sumę 1,6 mln. We wtorek podpisano umowy na łączną wartość 274 tys. zł. - Wspieramy mikrograntami drobne prace konserwatoreskie, remontowe i te poważniejsze, które rozłożone są na wiele lat i realizowane etapami. Staramy się nasze wsparcie zwiększać z roku na rok. Dziękuję za to, że pomagacie chronić to, co zachodniopomorskie - mówi Marszałek Olgierd Geblewicz.

Wśród projektów, które zostaną dofinansowane są zabytki ze Stargardu i regionu:
  • 20 000 zł- Zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytku w postaci murów obronnych (w tym pozostałości pierwotnej wieży mieszkalnej) w części południowej, południowo - zachodniej oraz zachodniej zamku w Krępcewie (gm. Dolice). Beneficjent: Zbigniew Kasznia, Irena Kasznia.
  • 40 000 zł- Remont dachu kościoła, kościół filialny pw. św. Stanisława BM w Krzywnicy (gm. Stara Dąbrowa). Beneficjent: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Oblubieńca.
  • 20 000 zł- Naprawa elewacji frontowej Kamienicy PCK przy ul. Limanowskiego 24 w Stargardzie. Beneficjent: Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie.
  • 20 000 zł- Renowacja altany wraz z częściowym odtworzeniem zabytkowego układu komunikacyjnego w Parku Podworskim w Stargardzie. Beneficjent: Gmina Miasto Stargard.
Pomorze Zachodnie wspiera prace przy zabytkach od 2007 roku. Od tego czasu na ten cel powędrowało ponad 12 mln zł z budżetu województwa.
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański - GALERIA