Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Jest chętny na przebudowę Pierwszej Brygady

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie otworzył we wtorek oferty na przebudowę ulicy Pierwszej Brygady.

Jest chętny na przebudowę Pierwszej Brygady
W postępowaniu wziął udział tylko jeden wykonawca.

Ryszard Hadryś, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie poinformował, że po komisyjnym otwarciu ofert na zamówienie publiczne o nazwie "Przebudowa ulicy Pierwszej Brygady" jedynym wykonawcą jest firma STRABAG Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo zaoferowało, że przebuduje ulicę w 75 dni za kwotę 2 886 753,04 zł. Powiat Stargardzki przygotował na to zadanie 2 512 000 zł.

Remont ul. Pierwszej Brygady będzie obejmował wymianę nawierzchni od Placu Zgody do skrzyżowania z ul. Towarową. Skrzyżowanie zostanie przebudowane i powstanie na stałe sygnalizacja świetlna, która ułatwi włączenie się do ruchu podróżującym z kierunku Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Wykonawca wymieni także chodniki po obu stronach ulicy Pierwszej Brygady oraz wymieni i wyreguluje studzienki kanalizacji deszczowej. Zostaną wykonane również zjazdy do posesji.

Powiat Stargardzki złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Mimo, że nie ma jeszcze listy zadań, które otrzymają takie wsparcie, Wojewoda Zachodniopomorski zapewnił, że wniosek został już umieszczony na liście inwestycji rekomendowanych do uzyskania dofinansowania. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Ministerstwo Infrastruktury.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk