Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Przy wyjściu z cmentarza jest bezpieczniej

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

Mieszkańcy miasta zwracali uwagę, że wychodząc bramą boczną z cmentarza na Giżynku wchodzi się bezpośrednio na ścieżkę rowerową.

Przy wyjściu z cmentarza jest bezpieczniej
Teraz jest tam bezpieczniej.

W imieniu mieszkańców sprawą zajął się radny Rady Miejskiej Norbert Śliwa. - Za bramą boczną nowego cmentarza komunalnego znajduje się ścieżka rowerowa. Osoby wychodzące z cmentarza bezpośrednio wpadają na rowerzystów i dochodzi do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa pieszych- mówił radny. Norbert Śliwa zaapelował o oznaczenia poziome i pionowe od strony cmentarza przed wyjściem z bramy, aby wyeliminować tego typu sytuacje.

Prezydent Stargardu Rafał Zając w odpowiedzi na apel radnego poinformował, że zgodnie z przedstawioną propozycją wyjście z cmentarza będzie lepiej oznaczone. Swojej obietnicy dotrzymał. Przed furtką wyjściową z terenu cmentarza została już ustawiona tablica z napisem "Uwaga rowerzyści". Na ścieżce rowerowej zostało wyznaczone również przejście dla pieszych poprzez umieszczenie znaku poziomego P-10. Identyczne oznakowanie zostało umieszczone przy wejściach na Stary Cmentarz Komunalny przy ul. Spokojnej.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk