Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Usiądź w cieniu lipy

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!

Zrewitalizowane Stargardzkie Planty cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta.

Usiądź w cieniu lipy
Piękne zielone tereny zachęcają zarówno do relaksu, jak i aktywnego wypoczynku. W Parku Jagiellońskim pojawiły się właśnie kolejne ławki, które ustawiono na prośbę seniorów.

Stargardzkie Planty dają wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Dzieci chętnie korzystają z placu zabaw, a miłośnicy ćwiczeń – z plenerowej siłowni. Biegaczy i spacerowiczów cieszą szerokie, komfortowe alejki. Parki to także doskonałe miejsce do odpoczynku. Jakiś czas temu grupa stargardzian zgłosiła się do Zarządu Usług Komunalnych. Seniorzy wnioskowali o ustawienie w Parku Jagiellońskim dodatkowej ławki w cieniu. Dzięki temu nawet w słoneczne i gorące dni będzie można zrelaksować się wśród zieleni. 
- Z radością odpowiedzieliśmy na oczekiwania mieszkańców Stargardu. Mieliśmy w dyspozycji 2 ławki przeznaczone na ewentualną wymianę i w tym tygodniu obie zostały zamontowane przy alejce biegnącej wzdłuż Iny – mówi Monika Jarosz-Szczepaniak, zastępca dyrektora ZUK i Ogrodnik Miejski.

Teraz z dodatkowych miejsc odpoczynku mogą korzystać wszyscy. Jedna z ławek znajduje się w pobliżu placu zabaw. Drugą ustawiono na wysokości różanki. Wystarczy lekko się obrócić, by móc podziwiać różnobarwne kwiaty.  Obie ławki są w miejscach zacienionych – pod rozłożystą lipą i dużym grabem.

Zdjęcia: UM w Stargardzie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk