Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Sparingowa niespodzianka. Remis Błękitnych z Chojniczanką

W trzecim przedsezonowym sparingu piłkarze Błękitnych Stargard zremisowali z wyżej notowaną Chojniczanką Chojnice.

W 18. minucie prowadzenie naszej drużynie dał po błędzie bramkarza gospodarzy Patryk Paczuk. To jeden z piłkarzy pozyskanych przed nowym sezonem. Pięć minut przed przerwą wyrównał Mateusz Kuzimski. Remis 1:1 to wartościowy rezultat. Rywalem był 10. zespół Fortuna I ligi z poprzedniego sezonu.

W składzie było kilku pozyskanych latem graczy. Przypomnijmy, że do Błękitnych dołączyli już Patryk Paczuk i Paweł Łysiak, a ostatnio także 19-letni obrońca z Pogoni Szczecin - Hubert Sadowski oraz 18-letni bramkarz Dominik Sasiak. Golkiper grał ostatnio w Chemiku Police, a wcześniej w rezerwach Pogoni.

Tymczasem nowe kluby mają byli już piłkarze Błękitnych. Potwierdziło się, że Przemysław Brzeziański zasilił Świt Skolwin. Większym zaskoczeniem jest natomiast transfer Grzegorza Rogali, który związał się dwuletnim kontraktem z GKS-em Katowice. To o tyle zaskakujące, że pierwotnie obrońca i kapitan Błękitnych znalazł się na liście piłkarzy, którzy mieli przedłużyć kontrakty z II-ligowcem. GKS to ligowy rywal Błękitnych i do Stargardu przyjedzie w połowie sierpnia.

Chojniczanka Chojnice - Błękitni Stargard 1:1 (1:1)
0:1 - Patryk Paczuk 18’
1:1 - Mateusz Kuzimski 40’

Skład Błękitnych:

I połowa: Rzepecki - Nowak, Sadowski, Błyszko, Szrek, Kalinowski (42’ Jarosz), Karmański, Paczuk, Sanocki, Łysiak, Kurbiel.

II połowa: Brylewski - Sitkowski, Krawczun, Ostrowski, Theus, Jarosz, Woroch, Jabłoński, Kruczkowski, Cywiński, Mądrowski.