Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Prezydent porozumiał się ze związkowcami

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

Prezydent Rafał Zając podpisał porozumienie z przedstawicielami NSZZ "Solidarność" w sprawie zasad ustalania corocznego wzrostu wynagrodzeń pracowników Urzędu Miejskiego oraz jednostek podległych.

Prezydent porozumiał się ze związkowcami
Zgodnie z treścią dokumentu, co roku strony będą negocjować wynagrodzenia dla pracowników UM i jednostek organizacyjnych miasta. Dodatkowo przewodniczący organizacji międzyzakładowych i zakładowych działających na terenie Stargardu oraz Przewodniczący Oddziału Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego będą spotykać się regularnie we własnym gronie, żeby omawiać aktualną sytuację pracowników oraz przygotowywać ewentualne postulaty.

Rafał Zając podczas spotkania mówił, że Urząd Miasta cały czas ma na uwadze dobro pracownika. - Zawsze zachowywaliśmy taką postawę, że dobro pracownika w całym organizmie miejskim w ramach funkcjonowania i rozwoju miasta musi być elementem uwzględnianym, bo w ludziach siła. Nic się nie zbuduje bez dobrego klimatu wśród załogi praktycznie w każdym zakładzie pracy i nic się nie zbuduje w samorządzie bez ludzi. Możliwości są ograniczone, ale w ramach tych możliwości chcemy co roku dyskutować o regulacjach i poziomie potrzeb oraz spotykać się w granicach kompromisu- mówił Prezydent.

Atrakcyjne wynagrodzenia w administracji

Prezydent Rafał Zając przypomniał także, że administracja samorządowa w naszym mieście nie zapomina o regulacjach wynagrodzeń pracowników. - W ciągu ostatnich 10 lat mieliśmy 7 regulacji, a w ciągu 5 było ich 5. Konsekwentnie staramy się, żeby wynagrodzenia nadążały za kosztami życia, a ich siła nabywcza rosła. Uważam, że jeśli w sposób konsekwentny prowadzi się politykę regulacyjną to jesteśmy w stanie spowodować, że wynagrodzenia w administracji będą atrakcyjne- dodał Prezydent Stargardu.

O roli zawartego porozumienia mówił również Mieczysław Jurek, Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego. - Cieszę się, że będzie zawarte porozumienie. Ale to pierwszy krok, w którym się porozumieliśmy. Następne kroki to kryteria, które wypełnią to porozumienie, żebyśmy się nie spierali czy płacimy za pracę, czy za wykształcenie, czy za jeszcze inne rzeczy. Ideał Solidarności, do którego powinniśmy dążyć, to ponadzakładowe układy zbiorowe- mówił Mieczysław Jurek.

Ze strony społecznej porozumienie podpisał Stanisław Anasiński - Przewodniczący Oddziału Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego.

W spotkaniu wzięli udział także: zastępca Prezydenta Piotr Mync oraz przedstawiciele MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania, Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Stargardzkiego Centrum Kultury, a także MOZ NSZZ „Solidarność” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk