Dzisiaj jest: 13.11.2019, imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Rusza ogromna kolejowa inwestycja między Stargardem a Szczecinem

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Prawie 600 mln zł będzie kosztowała modernizacja odcinka szlaku kolejowego między Stargardem, a Szczecinem Dąbiem.

Rusza ogromna kolejowa inwestycja między Stargardem a Szczecinem
Wczoraj (04.07.2019) została podpisana umowa z wykonawcami.

Firmy Trakcja PRKiI S.A, SCHWEERBAU GmbH&Co. KG Bauunternehmen oraz SBM Sp. z o.o. sp. k. przebudują linię kolejową ze Stargardu do Szczecina. Zmodernizowanych zostanie 11 peronów, m.in. w Stargardzie, Grzędzicach i Miedwiecku. Stacje i przystanki będą dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych, w tym tych z ograniczoną mobilnością. Pojawią się nowe wiaty, funkcjonalne oświetlenie oraz system informacji pasażerskiej, a w Stargardzie, Reptowie i Szczecinie Zdunowie także przejście pod torami.

Między Stargardem a Szczecinem Dąbie wymienionych zostanie 48 km torów i 64 km sieci trakcyjnej. Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 160 km/h. Zmodernizowane zostaną 4 przejazdy kolejowe, na których zwiększy się poziom bezpieczeństwa. Na trasie przebudowanych zostanie 6 mostów i wiaduktów. PLK pamiętają także o ochronie środowiska- w ramach inwestycji zaplanowano bezpieczne przejścia dla zwierząt.

- Inwestycja lepiej skomunikuje dwa województwa, Wielkopolskę i Pomorze Zachodnie. To niezwykle ważne dla zwiększania konkurencyjności ekonomicznej tych regionów. Zyskają nie tylko mieszkańcy, którzy wybierają kolej w codziennych podróżach, ale także przewoźnicy towarowi, którzy szybciej dowiozą ładunki do portów w Szczecinie i Świnoujściu - powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury podczas dzisiejszego podpisywania umowy z wykonawcami.

Ireneusz Merchel, Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przypomina, że spółka konsekwentnie realizuje kolejne etapy modernizacji linii Poznań-Szczecin. - o projekt istotny dla dobrych połączeń regionalnych i międzyregionalnych. Po zakończeniu wszystkich prac przejazd najszybszych składów między Poznaniem a Szczecinem skróci się nawet o około 50 min., a podróżni zyskają wyższy komfort obsługi na kilkudziesięciu stacjach i przystankach- dodaje Prezes.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Obchody Święta Niepodległości w Stargardzie. GALERIA