Dzisiaj jest: 13.11.2019, imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Szlachetna Paczka już w drodze

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Akcja Szlachetna Paczka kojarzy nam się z końcem roku i stosami kolorowych prezentów gwiazdkowych dla potrzebujących rodzin.

Szlachetna Paczka już w drodze
Akcja Szlachetna Paczka kojarzy nam się z końcem roku i stosami kolorowych prezentów gwiazdkowych dla potrzebujących rodzin. Tymczasem, żeby grudniowy finał mógł być taki spektakularny, sztaby w całej Polsce rozpoczynają pracę już teraz, poszukując wolontariuszy chętnych do pracy.

Szlachetna Paczka już po raz 19 będzie wspierała potrzebujących. Jest to zawsze mądra i wyważona pomoc, ukierunkowana na wsparcie rodzin, tak aby mogły zacząć samodzielnie radzić sobie w życiu.
W ubiegłym roku akcja w całej Polsce objęła pomocą 17 tysięcy rodzin. Stargardzcy wolontariusze zakwalifikowali do udzielenia pomocy 37 rodzin, a w trakcie przygotowywania prezentów, objęto pomocą jeszcze jedną dodatkową rodzinę. Darczyńcy dostarczyli do stargardzkiego sztabu Szlachetnej Paczki prezenty o łącznej wartości 128 000 zł.

Liderka stargardzkiego sztabu prowadzi rekrutację wolontariuszy, którzy chcą:
- mieć wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas,
- zmieniać historię rodzin w potrzebie,
- pomagać mądrze, tak aby ludzie sami radzili sobie w życiu,
- być świadkiem tej przemiany,
- poczuć radość z mądrego pomagania!


Wolontariusz Szlachetnej Paczki spotyka się z rodzinami, poznaje ich historie i decyduje o tym, czy rodzina zostanie objęta pomocą. Kiedy już rodzina zostanie wybrana przez darczyńcę, to wolontariusz jest pośrednikiem pomiędzy nim a rodziną, doradza, pomaga skompletować i dostarczyć paczki. Praca wolontariusza nie kończy się wraz z dostarczeniem pomocy, w kolejnych miesiącach po finale wolontariusze odwiedzają rodziny i towarzyszą im w drodze do samodzielności.


Wszystkie informacje i kontakt ze stargardzkim sztabem można znaleźć na profilu facebookowym Szlachetna Paczka Stargard, a jeśli ktoś jest zdecydowany pomagać i znaleźć się w gronie niesamowitych, radosnych i energetycznych ludzi, może wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.superw.pl.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Obchody Święta Niepodległości w Stargardzie. GALERIA