Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Błękitni Stargard po pierwszym sparingu

Piłkarze Błękitnych Stargard rozegrali w sobotę pierwszy sparing przed sezonem 2019/2020.

Rywal jak na początek przygotowań był wymagający. Nasz zespół zmierzył się na głównej płycie stadionu w Legnicy z miejscową Miedzią. Gospodarze to spadkowicz z Ekstraklasy.

W otwartym dla publiczności spotkaniu Miedź zwyciężyła 2:1. Gospodarze od początku stwarzali sporo sytuacji. To było o tyle dobre, że sprawdzić mogli się testowani bramkarze. W pierwszej połowie był to Dominik Sasiak, a po przerwie Konrad Skuza. Miedź zdobyła dwa zwycięskie gole w ostatnim kwadransie przed zmianą stron. W 32. minucie z rzutu karnego trafił Henrik Ojama. Siedem minut później na 2:0 podwyższył Adrian Purzycki.

Po przerwie mecz bardziej się wyrównał. W 77. minucie kontaktową i jednocześnie honorową bramkę dla Błękitnych po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił głową Hubert Krawczun. To obrońca pochodzący z Legnicy. Wychowanek miejscowego Konfeksu grał też w rezerwach Miedzi, a ostatnio w MKS-ie Kluczbork. Obecnie jest jednym z wielu testowanych w naszej drużynie.

Kolejny sparing Błękitni powinni rozegrać w środę 3 lipca w Płotach. Rywalem będzie Bałtyk Koszalin.

Miedź Legnica - Błękitni Stargard 2:1 (2:0)
1:0 - Henrik Ojamaa (k.) 32’
2:0 - Adrian Purzycki 39’
2:1 - Hubert Krawczun 77’

Wyjściowy skład Błękitnych: Dominik Sasiak - Jakub Szrek, Jakub Ostrowski, Wojciech Błyszko, Grzegorz Rogala - Krystian Sanocki, zawodnik testowany, Filip Karmański, Michał Cywiński, Patryk Włóka - Piotr Kurbiel.

W drugiej połowie zagrali też: Konrad Skuza, Hubert Krawczun, Bartosz Sitkowski, Karol Jabłoński i zawodnicy testowani, których nazwisk nie ujawniono.