Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Bibliotekarze z Książnicy Stargardzkiej sprowadzili magiczny nastrój do Parku Chrobrego

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W niedzielne popołudnie stargardzianie tłumnie odwiedzali bibliotekarzy na ulicy Magicznej.

Bibliotekarze z Książnicy Stargardzkiej sprowadzili magiczny nastrój do Parku Chrobrego
Festyn odbywa się w naszym mieście od 2002 roku. Od tego czasu rozrósł się, nabrał rozmachu i zdobył grono wiernych przyjaciół. Nie stracił swojej świeżości, dzięki której każdego roku na Magicznej czekają mieszkańców miasta wspaniałe niespodzianki.

Festyn, zgodnie ze swoją niezmienną przez osiemnaście edycji formułą, jest okazją do zaprezentowania twórczości lokalnych twórców kultury, stargardzkich organizacji i stowarzyszeń, a także przedstawienia działalności Książnicy Stargardzkiej.

Na scenie tegorocznego festynu zaprezentowały się śpiewając i tańcząc przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowy Zakątek” i Niepublicznego Przedszkola Montesori „Na Zielonym Wzgórzu”. Widzów zachwyciły tańczące dzieci ze Szkoły baletowej LISA i tancerze ze Szkoły Tańca ALFA – ASTRA. Głosami czarowały wokalistki z Pracowni Muzycznej „One Step” i Grupy De Facto z SCK. Monika Wiśniewska ze Stargardzkiego Klubu Morsów MIEDWIANIE poprowadziła ze sceny ZUMBĘ, do której porwała, nie tylko najmłodszą, widownię.

Gwiazdą tegorocznego Festynu na ulicy Magicznej był zaproszony przez Związek Ukraińców w Polsce Koło w Stargardzie, zespół Galicia FOLK BAND z Lwowa. Koncert piątki przyjaciół – Oksany Zybenko, Nazara Kucewicza, Olega Czaplinskiego, Volodymyra Ivanets i Maxa Kernera na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Zespół zaprezentował bardzo szeroki repertuar, a koncert był również rzadką okazją aby zobaczyć i poznać brzmienie bandury, wyjątkowego instrumentu charakterystycznego dla ukraińskiej muzyki ludowej.

Prawdziwą furorę na scenie zrobili również członkowie Teatru Galimatias z Podstawowej Szkoły Specjalnej. Młodzi aktorzy zaprezentowali się widowni w zabawnym przedstawieniu na motywach znanego wszystkim wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.

W tym roku na Magicznej zabrakło widzom popisów zespołów z MDK, które są ambasadorem Stargardu wygrywając liczne konkursy w całym kraju i rozsławiając nasze miasto. MDK reprezentowały dwie tancerki i dwaj, również bardzo lubiani przez publiczność, gitarzyści.

Oprócz prawdziwych scenicznych perełek, tegoroczna Magiczna zaskoczyła, zarówno wystawców jak i mieszkańców, swoim rozmachem. Stoiska wystawców zaczynały się przy Bramie Pyrzyckiej ekspozycją zabytkowych samochodów przygotowaną przez Automobilklub Stargardzki, rozciągały się przez całą Aleję Słowiczą, gdzie wystawiali się rękodzielnicy, artyści, kolekcjonerzy i stowarzyszenia pozarządowe działające w Stargardzie. Ulica Magiczna sięgała aż Bramy Świętojańskiej, gdzie mieszkańcy chętnie wymieniali się z bibliotekarkami wiedzą za wydawnictwo, pozyskując ciekawe książki i winylowe płyty płacili odgadnięciem literackiej bądź muzycznej zagadki, brali też udział w przygotowanych konkursach. Za przystankiem z wymienialnią wydawnictw i czytelnią „pod chmurką” Magiczna docierała do „Patelni”, gdzie królowały atrakcje dla dzieci. Tutaj maluchy chętnie brały udział w zajęciach przygotowanych przez bibliotekarki z Działu Dziecięco – Młodzieżowego, hasały na „skakańcu” i podziwiały przybyłe na Magiczną zwierzęta.

Jest to jedyne takie przedsięwzięcie, pod względem rozmiaru, rozmachu i spektrum, w skali  całego kraju. A bibliotekarze już teraz zapowiadają jeszcze więcej atrakcji i jeszcze większy rozmach na przyszłorocznej edycji.

W magiczny nastrój niedzielnego festynu będziemy wprowadzać naszych czytelników jeszcze wielokrotnie, publikując na portalu zdjęcia i filmy z tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapraszamy do e-galerii: TUTAJ

 
Materiał sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk