Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Imprezy na Bobrowej Polanie już formalnie dofinansowane

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Umowę dotacji, która umożliwi dofinansowanie zajęć w Bazie Edukacji Ekologicznej na Bobrowej Polanie,

Imprezy na Bobrowej Polanie już formalnie dofinansowane

podpisała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska z Pawłem Mirowskim, Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zgodnie z ustaleniami, Wojewódzki Fundusz przekaże dotację na sfinansowanie działań pod hasłem: „Bobrowa Polana V- podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”. Umowa dotyczy organizacji zajęć edukacyjnych oraz kampanii, promujących imprezy na Bobrowej Polanie. Przyznana dotacja obejmuje przedsięwzięcia organizowane od kwietnia do końca września.
 

Dzięki finansowemu wsparciu ze strony Wojewódzkiego Funduszu, zapewniono kompletny kalendarz imprez organizowanych przez Powiat Stargardzki, razem z Europejskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Obok sztandarowego już „Dnia Ziemi”,  zaplanowano szereg innych  spotkań oraz warsztatów ekologicznych, promujących walory przyrodnicze i formy aktywnego wypoczynku. Przyznana dotacja zapewni też utrzymanie infrastruktury turystyczno- edukacyjnej w obrębie Bobrowej Polany.
 

Na realizację wszystkich przedsięwzięć, zaplanowanych w najbliższych miesiącach, włącznie z jesiennym cyklem imprez pod hasłem „Dnia ekologii” przeznaczono około 20 tys. zł. Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu wyniosła   ponad 12 tys. zł. Resztę kosztów pokrywa Powiat Stargardzki ze swojego budżetu.
 

Przyznana dotacja obejmuje m.in. zapewnienie stanowisk o tematyce ekologicznej. Aktywnemu wypoczynkowi na Bobrowej Polanie sprzyjają natomiast zestawy gier stołowych i zręcznościowych. Dofinansowano także zajęcia na Leśnej ścieżce zdrowia. Umowa dotyczy również finansowego wsparcia działań promocyjnych, które dotyczą wszystkich imprez i przedsięwzięć o tematyce ekologicznej, organizowanych w tym roku na Bobrowej Polanie.
 

Dzięki finansowemu wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu zdołano dotychczas wyremontować stoły i ławki oraz wiaty Bazy Edukacji Ekologicznej. Staraniem Europejskiego Centrum Ekologicznego zainstalowano też solarną ładowarkę smartfonów z uniwersalnymi gniazdami USB. Przybyło również akcesoriów do interaktywnych gier i zabaw zręcznościowych.

Zarówno Starosta Stargardzki, jak i współpracujący z powiatem ekolodzy mają nadzieję, że planowane spotkania i happeningi na Bobrowej Polanie w jeszcze większym stopniu zwiększą atrakcyjność tego miejsca, które umożliwia bezpośredni kontakt z Naturą, całkiem niedaleko ścisłego centrum i śródmieścia Stargardu.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA