Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Urząd Miasta - KOMUNIKAT

Dodano: rok temu

SIS – Dni Stargardu i znacznie więcej

Urząd Miasta - KOMUNIKAT
Szczegółowy program święta naszego miasta, informacje o zgłaszaniu projektów do SBO i zapowiedź Coolturalnych Wakacji – to wszystko i znacznie więcej znalazło się w najnowszym wydaniu Stargardzkiego Informatora Samorządowego. W tym numerze są także ciekawe aktualności z życia Stargardu i formularz zgłoszeniowy do konkursu „Ogrody wokół nas”.

Rozpoczyna się przyjmowanie propozycji do tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. W Informatorze można znaleźć zarówno formularz zgłoszeniowy, jak i listę poparcia projektu. Wyjaśnione zostały także zasady składania propozycji wraz z najważniejszymi terminami. To dobra okazja, żeby zastanowić się, co jeszcze przydałoby się zrobić w mieście.

Czerwcowy SIS wypełniają Dni Stargardu. W tym roku świętujemy na różne sposoby – sportowo, historycznie i kulturalnie. Będzie także dobrze znany Festyn na ulicy „Magicznej”, przejażdżki piętrowym autobusem z prezydentem Rafałem Zającem i kino za 1 zł. Warto zapoznać się z wszystkimi propozycjami i wybrać coś dla siebie.

W tym miesiącu kończy się szkoła i zaczyna kolejna odsłona Coolturalnych Wakacji. Zaplanowano ciekawe seanse w ramach Kina na leżakach, a także rodzinne festyny, koncerty i spektakle. To wszystko do zobaczenia w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego. Pierwsze spotkanie w plenerowym kinie już 28.06. (piątek).

 

W najnowszym numerze Informatora można przeczytać relację z obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych. Świętowanie w naszym mieście rozpoczęła interesująca debata. Były także m.in. wystawy plenerowe, Bieg Wolności i kino za 1 zł. Na koniec stargardzianie spotkali się w Teatrze Letnim na wyjątkowym koncercie.
 

W aktualnościach można dowiedzieć się m.in. o kolejnym spotkaniu w ramach programu „Czyste Powietrze”, a także zajrzeć do nowopowstałego klubu dla seniorów „Stargardzka Starówka”. Z kolei miłośników ekologii z pewnością zainteresuje informacja o regale na używane znicze, który stanął na cmentarzu przy ul. Kościuszki. Warto także wypełnić deklarację i zgłosić się do konkursu „Ogrody wokół nas”. Właściciele najpiękniejszych ogrodów i balkonów zostaną nagrodzeni już po raz 18. 

SIS 07 - czerwiec


 

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA