Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Żeromskiego – parking gotowy

Dodano: rok temu

Trzy miesiące przed terminem zakończyła się budowa parkingu przy ul. Żeromskiego.

Żeromskiego – parking gotowy
Mieszkańcy już mogą zostawiać samochody na 49 nowych miejscach postojowych, w tym na trzech miejscach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Parking wykonano z płyt ażurowych. Pojawiły się też – odpowiednio oznaczone - brukowane miejsca dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji przebudowane zostało oświetlenie i wykonano nowe dojścia do parkingu. Miejsca przy ul. Żeromskiego zyskały także oznakowanie poziome i pionowe. Nowe nasadzenia drzew poprawiły estetykę terenu.

Koszt robót wyniósł niemal 300 000 zł. Dzięki sprzyjającej pogodzie prace zakończono trzy miesiące wcześniej. 
W samym 2018 roku w Stargardzie powstało niemalże 400 miejsc postojowych. Parkingi zyskali mieszkańcy m.in. ul. Lechickiej, Placu Słowackiego, Powstańców Warszawy, Hubala, Basztowej, Płatnerzy, Alei Żołnierza. Nowe miejsca postojowe wykonano też na terenie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego i na os. Tysiąclecia. Ulgę odczuli kierowcy na Starym Mieście, gdzie przy ul. K. Wielkiego powstał duży tymczasowy parking. 

Zdjęcia: UM w Stargardzie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA