Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

SBO 2020 – zgłoś swój pomysł

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

W poniedziałek (17.06.) rozpoczyna się przyjmowanie propozycji do tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

SBO 2020 – zgłoś swój pomysł
Projekty można zgłaszać na stronie stargard.budzet-obywatelski.org. Formularz będzie także dostępny w najnowszym wydaniu Stargardzkiego Informatora Samorządowego. Warto zapoznać się z zasadami i wskazać swoją propozycję. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28.06. (piątek).

Projekt do SBO 2020 może zgłosić każdy mieszkaniec Stargardu, niezależnie od wieku. Do każdej propozycji trzeba dołączyć listę z 30 podpisami mieszkańców popierających konkretną propozycję. Listę można pobrać ze strony internetowej lub znaleźć w czerwcowym SIS-ie. Dodatkowo niepełnoletni stargardzianie muszą dostarczyć zgodę rodzica/opiekuna na udział w SBO. Dokumenty można składać za pośrednictwem strony stargard.budzet-obywatelski.org albo w Urzędzie Miejskim przy ul. Czarnieckiego 17.
W formularzu zgłoszeniowym należy podać nazwę i lokalizację projektu, a także szacowane koszty inwestycji. Do propozycji można dołączyć materiały pomocnicze – np. szkic, mapę, zdjęcie. Pomysły do SBO 2020 będą przyjmowane niezależnie od obszaru, na którym mieszka zgłaszający – każdy może wskazać projekt do realizacji w dowolnym miejscu.

Głosowanie na zweryfikowane projekty potrwa od 5.08. (poniedziałek) do 30.08. (piątek). Tradycyjnie będzie można oddać głos na dwa sposoby - zarówno za pomocą papierowych kart, jak i przez internet. Wyniki poznamy do 21.09. (sobota). Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Stargardzki Budżet Obywatelski to zadania wskazane do realizacji przez mieszkańców naszego miasta. Inwestycje dotyczą m.in. budowy chodnika, placu zabaw lub ścieżki rowerowej. Inicjatywa ruszyła w 2013 r. i wciąż cieszy się dużą popularnością. W dotychczasowych edycjach SBO mieszkańcy wskazali do realizacji ponad 60 projektów spośród prawie 360 propozycji. Podczas sześciu odsłon akcji zagłosowało już przeszło 60 000 osób. Łączna pula środków przeznaczonych na Stargardzki Budżet Obywatelski od 2013 r. to ponad 10 000 000 zł.
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA