Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Dodano: 4 miesiące temu

Warto jest powierzyć swój uśmiech w ręce doświadczonego stomatologa.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?
Dobry lekarz dentysta jest w stanie sprawić, że zęby będą pełnić swoją funkcję przez długie lata, a także to, że przy okazji będą dobrze wyglądać.

Gabinety stomatologiczne Justyna Pol mają w swoim zespole lekarzy stomatologów, którzy specjalizują się między innymi w chirurgii stomatologicznej. Ich wiedza pozwala na kompleksowe rozwiązanie każdego problemu, który ma swoje podłoże w jamie ustnej.

Zabiegi, które są wykonywane przez chirurgów stomatologów, są bardzo podobne, jednak każdy pacjent może liczyć na to, że zostanie potraktowany indywidualnie. Dowiedz się, jakie zabiegi na co dzień wykonuje chirurg stomatolog.

Ekstrakcja zębów

Ekstrakcja zębów jest zabiegiem, który towarzyszy pacjentom od najmłodszych lat. Zęby usuwa się z różnych powodów - najczęstszym jest wysoko rozwinięta próchnica w zębach, która jest bardzo trudna lub niemożliwa do usunięcia.

„Wyrwania” zębów sporadycznie dokonuje się także przed podjęciem leczenia ortodontycznego. Nie jest to konieczny etap leczenia ortodontycznego - jeśli występuje taka konieczność, to w większości przypadków wynika ona ze zbyt dużego stłoczenia zębów.

Zdarza się również, że ząb ulega mechanicznemu uszkodzeniu - na wskutek uderzenia, wypadku, podczas uprawiania sportu. Złamane zęby tylko w niektórych przypadkach wymagają ekstrakcji - z reguły można liczyć na to, że bezproblemowo można odbyć ich rekonstrukcję.

Resekcja zęba

Chirurgia stomatologiczna jest specjalizacją, która jest w stanie rozwiązać każdy problem. Chirurg stomatolog zajmuje się również wykonywaniem zabiegu resekcji zęba, nazywanego także resekcją wierzchołka korzenia zęba.

Mówi się, że leczenie kanałowe stanowi ostateczność - istnieje jednak szansa, że zabieg leczenia endodontycznego nie powiedzie się. Wtedy też stosuje się resekcję zęba, która stanowi deskę ratunku po nieudanym zabiegu leczenia kanałowego.

Dłutowanie zęba

Dłutowanie jest formą ekstrakcji zęba. Ten typ ekstrakcji znajduje swoje zastosowanie w przypadku zębów, których nie da się usunąć klasycznymi ruchami ekstrakcyjnymi. Dotyczy to przede wszystkim zębów, które uległy złamaniu.

Dłutowanie zęba jest wskazane także w przypadku zatrzymanych zębów mądrości, które nie są prawidłowo wyrżnięte.

Wszczepienie implantów zębowych

Implanty zębowe to jedna z form wypełnienia luk w uzębieniu. Charakteryzuje się wysoką trwałością - jeden implant może służyć nawet do końca życia. Pacjenci, którzy decydują się na implanty zębowe, mogą liczyć na profesjonalne przeprowadzenie zabiegu przez chirurga stomatologa. Wszczepienie implantu, będąc pod wpływem znieczulenia miejscowego lub ogólnego, jest całkowicie bezbolesne.

Hemisekcja zęba

Hemisekcja jest zabiegiem, mającym na celu uratować chory ząb. Polega on na usunięciu części zęba wraz z korzeniem. Ten zabieg ma uzasadnienie w przypadku m.in. głębokiej próchnicy. Utracona część zęba podlega odbudowie protetycznej.
Jakie zabiegi chirurgiczne odbyłeś u swojego stomatologa?

 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2019 - Dzień sportowy w Parku Chrobrego. GALERIA