Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Chcą przejechać rowerami wzdłuż wschodniej granicy

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Członkowie Stowarzyszenia "Stargard na rowery" chcą wybrać się na wyprawę rowerową na szlaku Green Velo wzdłuż wschodniej granicy.

Chcą przejechać rowerami wzdłuż wschodniej granicy
Podczas wycieczki rowerzyści będą promowali nasze miasto.

Do Urzędu Miasta w Stargardzie wpłynęła oferta na zorganizowanie i przeprowadzenie wyprawy międzynarodowym szlakiem rowerowym "Green Velo" przez grupę około 18 rowerzystów ze stowarzyszenia "Stargard na rowery". Chcą oni przejechać wzdłuż wschodniej granicy Polski od Przemyśla do Białegostoku.

Podczas wycieczki stargardzcy rowerzyści, oprócz czerpania przyjemności z aktywności fizycznej, chcą kreować wizerunek Stargardu jako regionu atrakcyjnego turystycznie. W tym celu odbędą się 4 wizyty w miastach znajdujących się na trasie "Green Velo" oraz 4 prezentacje i prelekcje na temat walorów turystycznych Gminy Miasto Stargard, podczas których rozdane zostaną miniprzewodniki opowiadające o naszym mieście.

Rowerzyści ze Stargardu chcą w trakcie wyprawy zapoznać potencjalnych turystów z terenów Polski Wschodniej z walorami przyrodniczymi, krajoznawczymi i turystycznymi naszego miasta. Dzięki promocji Miasta Stargard oraz zdrowego trybu życia poprzez niekonwencjonalne formy turystyki, rowerzyści zamierzają wspierać rozwój rynku turystycznego w Stargardzie.

Stowarzyszenie "Stargard na rowery" zorganizował dotychczas wiele rajdów i wycieczek rowerowych dla lokalnej społeczności. Przedstawiciele stowarzyszenia brali udział w wyprawach rowerowych na terenie kraju i poza nim, m.in. w rajdzie rowerowym międzynarodowym szlakiem "Odra-Nysa", wyprawie rowerowej szlakiem Green Velo czy wzdłuż wybrzeża Bałtyku szlakiem "Latarni morskich". Stowarzyszenie co roku jest współorganizatorem "Dni Zrównoważonego Transportu" organizowanych przez Stargardzkie Porozumienie Rowerowe oraz wielu wycieczek i rajdów rowerowych dla mieszkańców miasta i powiatu.

Członkowie Stowarzyszenia "Stargard na rowery" łączą swoją działalność, a zarazem pasję, z krzewieniem zdrowej aktywności fizycznej i bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Wszystkie dotychczasowe inicjatywy Stowarzyszenia cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności oraz innych miłośników turystyki rowerowej z województwa.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA