Dzisiaj jest: 25.8.2019, imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

Tydzień Bibliotek w Książnicy - „Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej”

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Spotkanie z poetą i podróżnikiem Janem Wyrwasem

Tydzień Bibliotek w Książnicy - „Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej”
W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek, 17 maja o godzinie 13:00 w Książnicy Stargardzkiej odbędzie się spotkanie z pokazem multimedialnym Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej”. W czasie spotkania zostaną zaprezentowane materiały z wielomiesięcznej podróży po Palestynie, Koszalinianina Jana Wyrwasa. Prezentowane materiały wizualne, autor opatrzył obszernym komentarzem geograficznym, historycznym i religijnym.

Uczestnicy spotkania będą mogli podziwiać materiały z Jerozolimy i okolic. Będzie można zobaczyć Jerycho, Pustynię Judzką, Morze Martwe oraz Nazaret, Górę Tabor, Górę Błogosławieństw, Kafarnaum, Kanę Galilejską, Jordan i Jezioro Genezaret.
Spotkanie z pewnością będzie atrakcyjne dla wszystkich Stargardzian. Dla osób, które były już w Palestynie, będzie ono przypomnieniem pięknych miejsc. Dla tych, którzy wybierają się w taką podróż – przygotowaniem i dodatkową motywacją. Dla tych, którzy nie pojadą – namiastką takiej podróży.

Jan Wyrwas jest historykiem idei, reżyserem teatralnym i poetą. Mieszka w Koszalinie. W latach 1979–81 był animatorem i reżyserem studenckiego teatru ‘JER’ przy Politechnice Koszalińskiej. W roku 1981 rozpoczął studia filozoficzne na KUL, które kontynuował na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po ukończeniu studiów, do roku 1988 Pan Jan był kierownikiem artystycznym Koszalińskiego Teatru Propozycji „Dialog”, z którym zrealizował między innymi przedstawienie „Mistrz i Małgorzata” na motywach powieści M. Bułhakowa, do którego przygotował autorski scenariusz oraz scenografię, był również jego reżyserem. Z Rozgłośnią Polskiego Radia w Koszalinie nagrał zrealizowane przez siebie słuchowisko poetyckie „Księga Południowego Kwiatu”, oparte na kanonicznym tekście taoizmu „Prawdziwa Księga Południowego Kwiatu” Czuang-Tsy’ego. W 2000 roku teatralną adaptację powieści J.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” przygotowaną przez Jana Wyrwasa zarejestrował ZAiKS.

W 2008 roku Pan Jan wydał zbiór poezji metafizycznej „Na pustyni miast”.
Obecnie przygotowuje się do publikacji książki „Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej”. 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA