Dzisiaj jest: 24.4.2024, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Znakomity finisz Błękitnych. Wysokie zwycięstwo z beniaminkiem

W 32. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard wygrali ze Skrą Częstochowa 3:0.

Gole w drugiej połowie zdobyli dla naszej drużyny Przemysław Brzeziański, Adrian Kwiatkowski i Filip Karmański. Błękitni świetnie finiszowali, ale dobrze prezentowali się przez całe spotkanie. Gości od wyższej porażki uchroniły szczególnie w pierwszej połowie znakomite interwencje zaledwie 17-letniego bramkarza.

Błękitni od początku zabrali się do pracy. Dłużej utrzymywali się przy piłce. Mieli też sporo rzutów rożnych. Już w pierwszym kwadransie dwa groźne strzały oddał Piotr Kurbiel. Dobrze interweniował jednak Mikołaj Biegański. Golkiper gości po spokojniejszym okresie miał jeszcze przed przerwą sporo pracy. Goście też stworzyli sytuację, po której było naprawdę groźnie. Po strzale Piotra Noconia domagali się też rzutu karnego za zagranie ręką. Chwilę wcześniej jedenastki chcieli Błękitni, ale sędzia był niewzruszony.

Na szczęście niewykorzystane sytuacje nie zemściły się, a druga połowa rozpoczęła się znakomicie. Rzut wolny tuż przed polem karnym rywala wywalczył Piotr Kurbiel. Kilku naszych piłkarzy naradzało się, a perfekcyjnym wykonawcą stałego fragmentu był Przemysław Brzeziański. Bardzo dobry efekt w tym meczu dała gra na dwóch napastników, a najlepszy strzelec ma już w tym sezonie dziewięć trafień.

W kolejnych minutach tempo meczu trochę siadło. Goście zbyt mocno nie naciskali, ale były uzasadnione obawy, że końcówka może być nerwowa. Błękitni pomimo wyraźnej przewagi mieli tylko jedną bramkę zaliczki. Finisz należał jednak do naszych piłkarzy. W 83. minucie Skrę po uderzeniu Grzegorza Rogali uratowała jeszcze poprzeczka.

Chwilę później było już jednak 2:0. Ładną akcję po dośrodkowaniu Michała Cywińskiego zamknął strzałem głową Adrian Kwiatkowski. W doliczonym czasie z za pola karnego huknął jeszcze Filip Karmański i było 3:0. Przy Ceglanej zapanowała euforia. Błękitni odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i są już bardzo blisko utrzymania. Jeżeli korzystne będą wyniki z innych boisk to już nawet po tej kolejce sytuacja może definitywnie się wyjaśnić.

Błękitni Stargard - Skra Częstochowa 3:0 (0:0)
1:0 - Przemysław Brzeziański 49'
2:0 - Adrian Kwiatkowski 86'
3:0 - Filip Karmański 90+1'