Dzisiaj jest: 26.1.2021, imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Będzie wahadło na Gdyńskiej i Szosie Maszewskiej

Dodano: 2 lata temu

Po majowym weekendzie mają ruszyć prace związane z drugą częścią inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Będzie wahadło na Gdyńskiej i Szosie Maszewskiej
Na zbiegu ul. Gdańskiej, Gdyńskiej, Szosy Maszewskiej, Morskiej i Wiśniowej powstanie rondo. Podczas robót komunikacja na tym skrzyżowaniu będzie objęta ruchem wahadłowym z sygnalizacją świetlną.

- Po majowym weekendzie wykonawca inwestycji planuje wprowadzenie ruchu wahadłowego na budowie ronda na ulicy Gdańskiej/Szosie Maszewskiej. Ruch wahadłowy obejmie wszystkie wloty skrzyżowania – mówi Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA. „Wahadło” będzie działało z sygnalizacją świetlną. Samochody pojadą we wszystkich kierunkach. W razie korków zaplanowano ręczne sterowanie ruchem. 
Miastu zależało, żeby wprowadzić rozwiązania łagodzące utrudnienia związane z inwestycją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W efekcie współpracy w kwietniu u zbiegu ul. Chrobrego, Skłodowskiej-Curie, Gdańskiej i Światopełka wymalowano tymczasowe rondo. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej jest przejechać m.in. od ul. Chrobrego. Wspomniane rondo na pewno zmniejszy nieco także utrudnienia związane z etapem robót rozpoczynanym w maju.

W związku ze zmianą organizacji ruchu kierowcy powinni zachować ostrożność i zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe w rejonie prowadzonych prac.

Mapa: GDDKiA
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Polski Cukier Toruń. GALERIA