Dzisiaj jest: 16.4.2024, imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Wysoka porażka Błękitnych w Siedlcach

Dodano: 5 lat temu Autor:

To był nieudany wyjazd II-ligowych piłkarzy.

W 29. kolejce Błękitni Stargard przegrali z Pogonią Siedlce 1:4. Gospodarze do 12 przedłużyli serię spotkań bez porażki. Mecz rozstrzygnął się pomiędzy 19. a 22. minutą.

Na początku meczu Błękitni oddali kilka groźnych strzałów. Po kwadransie pierwszą sytuację stworzyli gospodarze, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasz Margol trafił w bramkarza. Cztery minuty później ten sam piłkarz już się nie pomylił, a z rzutu rożnego dośrodkowywał Bartłomiej Olszewski.

W 22. minucie sytuacja była już fatalna. Wojciech Błyszko faulował Kamila Walkowa. Rzutu karnego nie wykorzystał Maciej Wichtowski, bo dobrze interweniował Mariusz Rzepecki. Dobitka była już jednak skuteczna i Pogoń prowadziła 2:0.

Po przerwie nadal przeważała Pogoń. Rzepecki miał sporo pracy. Choć kilka razy ratował drużynę przed stratą kolejnych bramek to i tak dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Najbardziej kuriozalny był trzeci gol. Piłkę wybijał Błyszko i trafił w Jakuba Ostrowskiego. Gospodarze w pierwszej części też mogli stracić samobójczego gola, ale Walków trafił w słupek swojej bramki.

Honorowego gola w 88. minucie strzelił dla Błękitnych głową Grzegorz Rogala. W doliczonym czasie na 4:1 w sytuacji sam na sam podwyższył natomiast Walków. Kolejny mecz Błękitni zagrają u siebie w środę, 24 kwietnia. O 17:00 zmierzą się z Siarką Tarnobrzeg.

Pogoń Siedlce - Błękitni Stargard 4:1 (2:0)
1:0 - Tomasz Margol 19’
2:0 - Maciej Wichtowski 22’
3:0 - Jakub Ostrowski (s.) 69’
3:1 - Grzegorz Rogala 88’
4:1 - Kamil Walków 90+2’

Składy:

Pogoń: Piotr Smołuch - Tomasz Margol, Maciej Wichtowski, Adam Mesjasz, Bartłomiej Olszewski (85’ Paweł Łydkowski) - Mateusz Bochnak (74’ Sebastian Pociecha), Bartosz Wiktoruk, Kacper Szymankiewicz (90+1’ Sebastian Krawczyk), Tomasz Zając (55’ Dariusz Brągiel) - Kamil Walków.

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek, Wojciech Błyszko, Jakub Ostrowski, Grzegorz Rogala - Krystian Sanocki, Filip Karmański (28’ Michał Cywiński), Junpei Shimmura (74’ Piotr Kurbiel), Adrian Kwiatkowski (41’ Marcin Gawron) - Mateusz Kwiatkowski (76’ Błażej Starzycki) - Przemysław Brzeziański.

Żółte kartki: Bochnak, Olszewski (Pogoń) - Karmański (Błękitni).