Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Rowerowa Masa Krytyczna, to już dwudziesty stargardzki przejazd

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

W sobotę, 160 stargardzkich rowerzystów zamanifestowało na ulicach miasta swoją obecność.

Rowerowa Masa Krytyczna, to już dwudziesty stargardzki przejazd
W sobotę, 160 stargardzkich rowerzystów zamanifestowało na ulicach miasta swoją obecność.

Kierowcy mieli okazję zintegrować się z cyklistami na ulicach: Kramarskiej, Kazimierza Wielkiego, Bolesława Chrobrego, Portowej, Stefana Okrzei, Brzozowej, Polnej, Władysława Reymonta, Wojska Polskiego, Henryka Sienkiewicza, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Hetmana Czarnieckiego, Księcia Bogusława IV, Spokojnej, Przedwiośnie, Pogodnej, Alei Żołnierza Bocznej, Alei Żołnierza, 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty, Szczecińskiej, Słonecznej i Tadeusza Kościuszki. 12-kilometrowa defilada rowerzystów zakończyła się na boisku Szkoły Podstawowej nr 7 przy Placu Majdanek.

Na zmęczonych i trochę zziębniętych rowerzystów czekał pachnący majerankiem posiłek regeneracyjny.

Dla uczestników organizator, Stargardzkie Porozumienie Rowerowe, przygotował quiz ze znajomości przepisów ruchu drogowego – bo warto sobie przypomnieć zasady u progu sezonu rowerowego.
Robert Sabadini z Fundacji „Z nami bezpieczniej” zaprezentował w jaki sposób, w razie potrzeby, posługiwać się defibrylatorem AED. Urządzenia te, dzięki fundacji prowadzonej przez Pana Roberta pojawiły się w ubiegłym roku w różnych punktach naszego miasta. Warto zapoznać się ze sposobem korzystania z nich, bo mogą one uratować czyjeś życie.

Przejazd odbył się pod patronatem Pana Prezydenta, który oczywiście pojawił się na linii startu i dał znak do wyjazdu w trasę. Przejazd zabezpieczała Policja i Straż Miejska.

Ogłaszamy, że sezon rowerowy w Stargardzie trwa. Apelujemy o rozsądek i kulturę do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zapraszamy do e-galerii: TUTAJ oraz obejrzenia video.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA