Dzisiaj jest: 27.4.2024, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Duży sukces juniorów Spójni. Awansowali do najlepszej ósemki w Polsce

Koszykarze KS Procar Spójni Stargard zajęli drugie miejsce w półfinałowym turnieju mistrzostw Polski do lat 18.

Ten wynik dał awans do finałowego turnieju, który ma się odbyć w dniach 8-12 maja w Bydgoszczy. W zawodach decydujących o medalach weźmie udział osiem najlepszych drużyn w Polsce. Ostatni raz juniorzy Spójni awansowali do takiego turnieju w 2010 roku. Wtedy w Pruszkowie wywalczyli wicemistrzostwo Polski.

Drużyna prowadzona przez Michała Trypucia podobnie, jak w ćwierćfinale była gospodarzem. Zaczęło się dobrze, bo od piątkowego zwycięstwa z Twardymi Piernikami Toruń 73:60. Goście w drugiej połowie próbowali odrabiać stratę, ale nie mieli zbyt wielu argumentów. Trafili tylko trzy rzuty z dystansu przy dziesięciu Spójni. Szymon Szmit zdobył 25 (5/10 za trzy), a Michał Huk dołożył 21 punktów.

W sobotę wyraźnie lepsi okazali się rywale. Exact Systems Śląsk Wrocław wygrał z Procar Spójnią 80:56. Ekipa Jacka Krzykały była poza zasięgiem wszystkich rywali. Odniosła trzy wysokie zwycięstwa. Najniżej wygrała właśnie z naszą drużyną. Sytuacja była zatem prosta. O drugim miejscu dającym awans do finału decydował niedzielny pojedynek kończący turniej.

Rywalem był ŻAK Żory. Goście zaczęli lepiej. Przeważali w pierwszej połowie prowadząc nawet 43:27. Spójnia już przed przerwą zniwelowała różnicę do 10 oczek. W trzeciej kwarcie poszła za ciosem odrabiając wszystkie straty. Końcówkę zdecydowanie lepiej rozegrali stargardzianie. Wyszli nawet na dziewięciopunktowe prowadzenie wygrywając ostatecznie 79:73. Michał Huk zdobył 23 punkty. Miał też po sześć zbiórek, asyst i przechwytów. Bartłomiej Górzyński dołożył 22 punkty, a Szymon Szmit miał double-double - 13 punktów i 10 zbiórek.