Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

„Wspomnienia łączą pokolenia”. PM nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie w Klubie Senior+. [VIDEO].

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!

W ramach rewizyty po niedawnym spotkaniu walentynkowym w lutym br.,

„Wspomnienia łączą pokolenia”. PM nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie w Klubie Senior+. [VIDEO].
podczas którego dzieci zaprezentowały francuskojęzyczne przedstawienie pt. „Rzepka”,  dzieci z grupy nr 1 Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie, pojechały w środę 9 kwietnia do Klubu „Senior +” z osiedla Lotnisko Stargard ze specjalnym repertuarem piosenek z okresu międzywojennego.

Dzieci zaśpiewały kilka wzruszających piosenek patriotycznych pod kierunkiem nauczycielek Urszuli Słojkowskiej i Magdaleny Jackowskiej. Utwory takie jak: „ Dziś idę walczyć mamo”„ Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Tylko we Lwowie” ścisnęły za serce licznie przybyłych seniorów. Dopełnieniem przyspieszonego bicia serc seniorów było przebranie dzieci za krakowiaków i krakowianki, a także  w stroje w stylu charakterystycznym dla okresu międzywojennego. Seniorów na tyle zachwyciły śpiewy dzieci, że sami z łezką w oku nucili znane im pieśni.


Po wręczeniu pięknych wiosennych tulipanów z dołączoną dedykacją dla seniorów, wszyscy zgodnie ustalili termin kolejnego spotkaniu już w czerwcu. Tym razem, to seniorzy przygotowują przedstawienie dla dzieci. Niewykluczone, że w międzyczasie będzie jeszcze okazja do wspólnego zaśpiewania pieśni z repertuaru pieśni patriotycznych, łącznie z pląsami krakowiaka!  

Zapraszamy do obejrzenia video oraz e-galerii: tutaj

 
 
Źródło: Przedszkole Miejskie nr 1
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA