Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Perełki filmowe w SCK – Fighter

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

W czwartek w czasie Spotkania Klubu Filmowego poznamy historię słynnej gwiazdy boksu – Micky’ego Warda.

Perełki filmowe w SCK – Fighter
Dla miłośników kina i sportu zostanie wyświetlony film pt. „Fighter”.

„Fighter” opowiada historię światowej klasy boksera wagi półciężkiej Micky’ego Warda. Nie jest to jednak typowy dramat sportowy. W historię sportowca zostało bowiem wplecionych wiele wątków z zawiłego życia rodzinnego, które pomogły bohaterowi wejść na szczyt sportowej kariery. Jest to film nie tylko o determinacji na ringu, ale też dążeniu do poprawy zawiłych relacji rodzinnych. Połączenie obu tematów powinno zaciekawić każdego kinomaniaka, bez względu na płeć.

W rolę głównego bohatera wcielił się Mark Wahlberg, znany z takich wcześniejszych produkcji, jak: „Nostalgia anioła”, „Strzelec”, cz też „Infiltracja”. Wykreowana przez niego postać boksera w wyniku sportowych porażek postanawia zawiesić karierę sportową. Jednak w wyniku spotkania z pewną kelnerką – Charlene (w tej roli Amy Adams) w bohaterze na nową budzą się sportowe ambicje i postanawia przygotować się do walki o mistrzowski tytuł. „Fighter” jak to w przypadku innych filmów o podobnej tematyce to produkcja o ciężkiej i bolesnej drodze na szczyt, walce o własne marzenia i niezłomności charakteru. Wszystko to w doborowej obsadzie aktorskiej.

Film w reżyserii Davida O. Russella z 2010 roku zdobył aż 7 Oscarów, m.in.: za najlepszy film, reżyserię oraz scenariusz. Od momentu swojej premiery był nominowany do wielu prestiżowych nagród w trakcie festiwali filmowych na całym świecie. Szczególnie doceniania przez krytyków była drugoplanowa para aktorska w postaci: Melissy Leo oraz Christiana Bale’a.

Seans Czwartkowego Spotkania Klubu Filmowego rozpocznie się o godz. 18.30. Bilety do zakupienia pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Cskf_Fighter#gth oraz w kasie kina. Cena jednostkowa biletu to 10 zł.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA