Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Urząd Miasta - KOMUNIKAT

Dodano: rok temu

Przypominamy: konsultacje SBO 2020

Urząd Miasta - KOMUNIKAT
W poniedziałek (8.04.) o 17:00 w sali 111 Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17 odbędzie się spotkanie w sprawie Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli porozmawiać m.in. o zasadach głosowania. To także okazja do przedstawienia własnych propozycji do regulaminu budżetu.

Przypomnijmy. Stargardzki Budżet Obywatelski to zadania wskazane do realizacji przez mieszkańców naszego miasta. Każdy stargardzianin może zaproponować projekt, który zostanie poddany głosowaniu. Inwestycje dotyczą np. budowy parkingu lub placu zabaw. 

Inicjatywa rozpoczęła się w 2013 r. i wciąż cieszy się popularnością. We wszystkich edycjach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród prawie 360 propozycji. Łącznie do realizacji wskazano ponad 60 inwestycji.
 

Podczas sześciu odsłon akcji zagłosowało już przeszło 60 000 mieszkańców. Łączna pula środków przeznaczonych na Stargardzki Budżet Obywatelski od pierwszej edycji do obecnej to ponad 10 000 000 zł.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk