Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Nowe rondo zmniejszy utrudnienia

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!

W poniedziałek (8.04.) zmieni się organizacja ruchu u zbiegu ul. Chrobrego, Skłodowskiej-Curie, Gdańskiej i Światopełka.

Nowe rondo zmniejszy utrudnienia
Miastu zależało, żeby wprowadzić rozwiązania łagodzące utrudnienia związane z inwestycją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dziś GDDKiA poinformowała, że po weekendzie wprowadza zmiany.

Od miesiąca trwa przebudowa dwóch skrzyżowań:
- ul. M. Skłodowskiej-Curie, Bydgoskiej, Obwodnicy Staromiejskiej i K. Wielkiego,
- ul. Gdańskiej, Gdyńskiej, Szosy Maszewskiej i Morskiej.

W obu miejscach powstaną ronda.


Z powodu inwestycji kolejki pojazdów tworzą się zwłaszcza od ul. Chrobrego. W efekcie współpracy Miasta z GDDKiA na tej krzyżówce – pomiędzy budowanymi rondami – wymalowane będzie tymczasowe rondo. To rozwiązanie, które pomoże w złagodzeniu utrudnień. Rozebrano już część wysp w tamtym miejscu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że jeśli pogoda będzie sprzyjająca, to w poniedziałek (8.04.) żółtymi liniami na jezdni oznakuje m.in. środkową wyspę ronda. Wprowadzi też odpowiednie znaki pionowe. W związku ze zmianą organizacji ruchu kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na zmianę pierwszeństwa na tym skrzyżowaniu.

Mapy: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA