Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Ciężarówki bez wjazdu na Andersa i Jagiellońską. Surowe kary dla łamiących zakaz

Dodano: 4 miesiące temu

Pierwsze dni po częściowym zamknięciu skrzyżowania ulic Bydgoskiej i Obwodnicy Staromiejskiej przyniosły nowe problemy.

Ciężarówki bez wjazdu na Andersa i Jagiellońską. Surowe kary dla łamiących zakaz

Głównie mieszkańcom sąsiadującej z obwodnicą dzielnicy Stargardu. Okazało się, że dogodny dla siebie skrót na tym odcinku znaleźli także kierowcy samochodów ciężarowych, usiłujący ominąć rozpoczętą właśnie budowę ronda, bez nadkładania drogi. Stąd od poniedziałku okolice Wł. Andersa i Jagiellońskiej przeżywają najazd ciężarówek, podążających nieformalnym skrótem w stronę Bydgoskiej. Hałas ciasnota i problemy z wymijaniem na niedostosowanej do tranzytowego ruchu drodze stały się  zmorą dla mieszkańców.
 

Problem dostrzegł Zarząd Dróg Powiatowych, do którego należy nadzór nad ulicami Jagiellońską i Wł. Andersa. W formalnym piśmie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wystąpił o zmianę organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania, uniemożliwiającą wjazd ciężarówek na sąsiednie ulice.
 

ZDP zwrócił się do Generalnej Dyrekcji z wnioskiem o natychmiastowe zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.  Na podstawie przeprowadzonej wizji lokalnej  ZDP poinformował, że istniejące oznakowanie zalecające objazd jest nieczytelne dla kierowców. Wymusza ponadto objazd z Obwodnicy Staromiejskiej w kierunku Bydgoskiej  drogami powiatowymi (należą do nich ulice: Jagiellońska, Wł. Andersa i Jesionowa). Na co dzień stanowią one dojazd do posesji, nie uzgodniono natomiast, że podczas przebudowy skrzyżowania skierowane mają być tędy ciężarówki, jadące  tranzytem.

ZDP przypomniał, że geometria i stan techniczny ulic Wł. Andersa i Jesionowej, nie pozwalają na bezpieczne i bezkolizyjne poruszanie się pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony.

W odpowiedzi na wniosek powiatowego zarządcy drogi, GDDKiA zapowiedziała wprowadzenie korekty objazdu przebudowywanego skrzyżowania. Nowa organizacja ruchu, obowiązująca od środy 20 marca 2019 r., ma uniemożliwić kierowcom ciężarówek poruszanie się ulicami: Jagiellońską, Wł. Andersa i Jesionową.
 

Ci, którzy „zabłądzą” będą mogli zawrócić przed zamkniętym wjazdem na Bydgoską, kierując się do węzła „Stargard Południe”, który tworzy objazd dla ruchu tranzytowego na czas trwania robót. Wjazd z Obwodnicy Staromiejskiej w kierunku ulic Jagiellońskiej, Wł. Andersa i Jesionowej będzie dostępny jedynie dla kierowców aut osobowych  w ruchu lokalnym.
 

Policja zapowiada kontrole w tym rejonie. Kierowcy ciężarówek, którzy łamią zakaz szukając nieformalnego objazdu, mogą narazić się na surowe kary. W pobliżu czuwać będzie patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Porządku przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Wł. Andersa przypilnuje także pieszy patrol prewencji.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III Maraton Szosowy Spectrumbike Nowogard im. Pawła Zugaja- GALERIA