Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Stargardzianka w gronie najlepszych

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Małgorzata Jakubowska awansowała do finału międzynarodowego konkursu fotograficznego HANSEartWORKS.

Stargardzianka w gronie najlepszych
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Tradycja i teraźniejszość”. Uczestnicy stanęli przed trudnym zadaniem połączenia za pomocą fotografii przeszłości i współczesności.

Do udziału w projekcie zaproszono artystów z 176 miast należących do Nowej Hanzy. Z nadesłanych zgłoszeń wybrano 20 fotografów, którzy zaprezentują swoje prace podczas XXXIX Międzynarodowych Dni Hanzy w rosyjskim Pskovie. Wśród nich jest Małgorzata Jakubowska. Artystka zainspirowała się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Ujęła na fotografii średniowieczną Basztę Morze Czerwone, która na jeden dzień zyskała wyjątkowe, biało-czerwone odświetlenie. Przedstawiła również stargardzian wspólnie świętujących tę rocznicę.
Dni Hanzy to wydarzenie nawiązujące do tradycji dawnej Ligi Hanzeatyckiej – organizacji jednoczącej europejskie miasta. Jej początki sięgają średniowiecza. Dziś do Nowej Hanzy należą miasta z regionu Morza Bałtyckiego. Co roku zjazd miast hanzeatyckich odbywa się w innym miejscu. W 2026 roku to Stargard będzie gospodarzem Międzynarodowych Dni Hanzy.

Wyróżnione prace Małgorzaty Jakubowskiej można zobaczyć w galerii pod artykułem.

Zdjęcia: Małgorzata Jakubowska

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA