Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Mieszkańcy chętnie oddają krew

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Krew cały czas potrzebna.

Mieszkańcy chętnie oddają krew
W zeszłym roku mieszkańcy Stargardu oddali ponad 1500 litrów krwi. Cały czas jest ona jednak potrzebna.

W roku 2018 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie pobrało 50969 jednostek krwi pełnej tj. ok 22936 litrów, w całym województwie. W Stargardzie zorganizowano łącznie 108 akcji pobierania krwi w czasie akcji wyjazdowych. Podczas nich pobrano łącznie ok. 1513 litrów krwi pełnej.

Oprócz regularnego parkowania krwiobusa przed Stargardzkim Centrum Kultury, pojazd odwiedzał także inne miejsca. W czasie akcji organizowanych przez Policyjny Klub SHDK RP Stargard pobrano ok. 65 litrów, PCK Stargard Bricomarche- ok. 7 litrów, a PCK Stargard Park Chrobrego- ok. 2 litry.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie bardzo dobrze ocenia akcje pobierania krwi w Stargardzie. Lek. Anna Lipińska, Zastępca Dyrektora ds. medycznych RCKiK w Szczecinie mówi, że Mobilny Punkt Poboru Krwi cieszy się sporym powodzeniem, a liczba zgłaszających się chętnych do oddania krwi w przystosowanym odpowiednio ambulansie cały czas rośnie. - Ta forma poboru krwi zyskała uznanie dawców. Duże znaczenie ma tu pełnienie funkcji promocyjnej przez ambulans- mówi.

Lek. Anna Lipińska opowiedziała również o wyzwaniach, jakie niesie 2019 rok. -  Wyzwaniem dla RCKiK w Szczecinie, jak i innych Centrów, będzie zapewne, jak co roku, zabezpieczenie w krew i jej składniki podmiotów leczniczych naszego województwa i utrzymywanie zapasów w okresie letnim na bezpiecznym poziomie. Stajemy przed zadaniem przyciągnięcia odpowiedniej liczby Dawców, dlatego będziemy kłaść duży nacisk na promocję idei Honorowego Krwiodawstwa, szczególnie w tym okresie- mówi lek. Anna Lipińska.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA