Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Nocne wyścigi na ulicy Skarbowej

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Mieszkańcy ulicy Skarbowej wciąż skarżą się, że nocą w pobliżu ich mieszkań urządzane są wyścigi samochodowe.

Nocne wyścigi na ulicy Skarbowej
Czy z sierpniowego wypadku na Placu Wolności nie wyciągnięto konsekwencji?

Od kilku lat mieszkańcy ulicy Skarbowej walczą z piratami drogowymi hałasującymi pod ich oknami w godzinach nocnych. Młodzi ludzie upatrzyli sobie ulicę Skarbową jako miejsce spotkań, rozmów przy głośnej muzyce i popisów za kierownicą. Niektóre z nich stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Radna Rady Miejskiej Elżbieta Szumska zwraca uwagę, że od listopada młodzi ludzie ponownie ścigają się w porze nocnej samochodami i motocyklami. - Należy natychmiast podjąć wszelkie działania zapobiegające tym praktykom- apeluje radna.

Starosta Iwona Wiśniewska informuje, że zagadnienie dotyczące nielegalnych wyścigów i driftów na ulicy Skarbowej jest w szczególnym zainteresowaniu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. - Rejon centrum miasta, w tym ulicy Skarbowej jest codziennie pod nadzorem przynajmniej czterech patroli prewencji oraz ruchu drogowego. Każda informacja o niebezpiecznych zachowaniach w tej części miasta jest weryfikowana i w przypadku jej potwierdzenia, funkcjonariusze podejmują czynności mające na celu ustalenie i ukaranie sprawcy- mówi Iwona Wiśniewska.

Od listopada do KPP w Stargardzie wpłynęło jedno zawiadomienie o zagrożeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego przy ul. Skarbowej, polegające na wykonaniu niebezpiecznego manewru parkowania z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Wobec takiej informacji policjanci podjęli interwencję, ustalając sprawcę, w konsekwencji czego toczy się postępowanie o wykroczenie.

Starosta Iwona Wiśniewska zapewnia, że patrole pełniące służby będą w szczególności monitorować centrum miasta, w tym ulicę Skarbową, zwłaszcza w porze nocnej i weekendy, a także reagować na każde zgłoszenie świadków wszelkich niebezpiecznych zachowań.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA