Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Stargardzianie STOJĄ #MUREMzaOWSIAKIEM

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przybrał zupełnie nieoczekiwany obrót.

Stargardzianie STOJĄ #MUREMzaOWSIAKIEM
Śmierć Prezydenta Gdańska pociągnęła za sobą gesty solidarności i sprzeciwu przeciwko językowi nienawiści. W konsekwencji śmierci Pawła Adamowicza, Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji Prezesa Fundacji WOŚP, którą stworzył i prowadził od początku istnienia.

Decyzja Jurka Owsiaka sprowokowała Polaków do zamanifestowania swojego poparcia dla niego i prowadzonej przez niego akcji. Jedną z takich inicjatyw, znaną na fb pod hasłem „# MUREMzaOWSIAKIEM”, pochwycili administratorzy facebookowego profilu STOJĄ! Stargard.

Pomimo powrotu Jerzego Owsiaka do prowadzenia fundacji i nie najlepszej pogody, w niedzielne popołudnie na Rynek Staromiejski przyszło około 300 osób. Organizatorzy, STOJĄ! Stargard, Pomoc Drogowa-Wypożyczalnia Samochodów TeleHol, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Wesoła Lokomotywa”, Sztab WOŚP Stargard, Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech, Omegacar Wraga i Basista S.J. przygotowali czerwone balony dla wszystkich uczestników.

Michał Łozowski ze STARGARD! Stoją podziękował wszystkim uczestnikom spotkania za poświęcenie niedzielnego popołudnia na uczestnictwo w tym wydarzeniu i zamanifestowanie swojego poparcia dla WOŚP i jej Prezesa. Co prawda pod wydarzeniem na fb 1000 osób zaznaczyło „wezmę udział”, a ponad 2000 wykazało zainteresowanie zapowiadanym wydarzeniem, ale jak mówi główny organizator Michał Łozowski spodziewał się na Rynku 50, najwyżej 100 osób. Taka frekwencja przeszła moje najśmielsze oczekiwania – podkreśla.

Wart podkreślenia jest fakt, że z balonikowym serduszkiem w jednej dłoni i światełkiem do nieba w drugiej, swoje przekonania zamanifestowali stargardzianie w każdym wieku. Na Rynku Staromiejskim pojawili się zarówno nastolatkowie, młodzi rodzice z pociechami jak i seniorzy. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA