Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Seniorzy mają swoje miejsce na os. Lotnisko. [VIDEO].

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W piątek otwarty został wyremontowany i zmodernizowany Klub "Senior+" na os. Lotnisko.

Seniorzy mają swoje miejsce na os. Lotnisko. [VIDEO].
Miejsce będzie służyło seniorom w integracji i spędzaniu wolnego czasu.

Prezydent Miasta Rafał Zając podczas uroczystości otwarcia Klubu "Senior+" przypomniał, że Klub Seniora w tym miejscu to nie nowość. - Oddajemy klub seniora po modernizacji, a świetlica od dłuższego czasu służyła mieszkańcom tego domu oraz mieszkańcom, nie tylko tego, osiedla- mówił Prezydent. - Jesteście Państwo otwarci, pięknie budujecie społeczność osiedlową, bo to jest piękne miejsce do integracji. Tak wiele zadań, które udaje się realizować Wam w tym obiekcie powoduje, że pięknie oddziaływujecie na całe osiedle. Cieszę się z zaangażowania Stowarzyszenia "Potrzebny Dom", które buduje tożsamość tego miejsca i organizuje życie w tym klubie seniora. Na pewno po modernizacji ten obiekt będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Życzę Państwu, żeby obiekt służył jak najlepiej- powiedział Rafał Zając tuż po przecięciu symbolicznej wstęgi.

Początki powstania Klubu Seniora na osiedlu Lotnisko przypomniał Piotr Mync, Zastępca Prezydenta Miasta.- Ponad dwa lata temu z inicjatywy Stowarzyszenia "Potrzebny Dom" przy pomocy Miasta i TBS-u powstał tutaj Klub Seniora, czyli ta świetlica przestała być świetlicą tylko mieszkańców tego domu i otworzyła się też na mieszkańców osiedla- mówił Wiceprezydent. Korzystając z możliwości, jakie daje rządowy program Senior+, dokonaliśmy głębokiej modernizacji, doposażenia tego miejsca, gdzie seniorzy z dzielnicy i seniorzy tu mieszkający spędzacie czas. Mam nadzieję, że te wszystkie działania konsekwentnie prowadzone z jednej strony seniorom dały dom, że przestali tu tylko mieszkać, ale odbierają to miejsce jako dom i wreszcie, że dla osób spoza okolicy jest to oferta atrakcyjna i zróżnicowana, pozwalająca aktywnie spędzać czas, znajdować towarzyszy do spędzania tego czasu i realizować swoje pasje- mówił Piotr Mync.

Najważniejsza jest atmosfera

Za remont i modernizację Klubu Seniora odpowiedzialne było Stargardzkie TBS. - Cieszę się z każdego faktu, który wiąże się z tym, że infrastruktura, której właścicielem jest TBS pięknieje- mówiła Prezes Spółki, Agata Kmieć-Łuciuk. - To miejsce wypiękniało i przez to, że zmieniło trochę swój wygląd, ale myślę też, że wypiękniało również z tego względu, że zwiększyła się liczba osób, które zaczęły do tego miejsca przychodzić. Życzę sobie i Państwu, by to miejsce zapełniało się seniorami budującymi atmosferę tak, byśmy mogli stanąć przed wyzwaniem, że wkrótce trzeba będzie zrobić nowe miejsce albo poszerzyć to. Życzę również, by atmosfera była tutaj pełna życzliwości, wzajemnego wsparcia i żeby to miejsce było jednym z ważniejszych na tym osiedlu- mówił Prezes Stargardzkiego TBS.

Podczas uroczystości głos zabrała także Izabela Andrysiak, przewodnicząca samorządu senioralnego. - Chciałabym w imieniu swoim i wszystkich klubowiczów podziękować wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do powstania tego wspaniałego klubu, wszystkim którzy włożyli w to mnóstwo serca, dużo pracy i są z nami cały czas. My ze swej strony obiecujemy, że o klub będziemy zawsze dbać i chciałabym żeby on zawsze wyglądał tak jak dzisiaj w dniu otwarcia- mówiła Izabela Andrysiak.   

Miejsce do spotkań i integracji


Dagmara Synenko z Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta informuje, że klub „Senior+” powstał przede wszystkim z myślą o mieszkańcach os. Lotnisko, którzy będą mogli skorzystać z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, poprzez uczestnictwo w różnych zajęciach. Jego uczestnikami są osoby starsze, często samotne, które będą mogły spędzić aktywnie czas wśród innych osób. Klub „Senior+” otwarty będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, a uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne. Członkowie Klubu będą mogli skorzystać ze sprzętów sportowych (bieżnia, rower stacjonarny, stół do ping ponga), z gier planszowych i karcianych, z komputerów i sprzętu RTV, a także z zaplecza kuchennego. W swojej ofercie Klub „Senior+” oferuje różnorodne zajęcia jak nordic walking, gra w brydża, wyjścia na kręgle i wiele innych. Klub „Senior+” zaprasza wszystkich seniorów z os. Lotnisko do aktywnego uczestnictwa.

W ramach prac remontowych i adaptacyjnych zostały wykonano m.in. wydzielenie szatni, toalety męskiej, wykonano prace hydrauliczne i elektryczne, wymieniono posadzki, położono terakotę, wykonano stałą zabudowę meblową itp. Koszt całkowity wykonania tych prac to 83 458,32 zł. W ramach wyposażenia Klubu „Senior+” zakupiono m.in. stoły, krzesła, sprzęt do ćwiczeń (bieżnia, rower stacjonarny, piłki gimnastyczne, maty do ćwiczeń), maty masujące, projektor, stolik szachowo – karciany, drukarkę, gry planszowe, szafki do szatni, wyposażenie kuchni m.in. piekarnik, zlewozmywak, okap, płytę ceramiczną, zestaw garnków  i sztućców, lodówko-zamrażarkę. Zamontowano również rolety oraz urządzenia internetowe. Koszt całkowity wyposażenia to 34 840,14 zł.

Klub "Senior+" został utworzony i wyposażony w 2018 r.  za łączną kwotę 118 298,46 zł, z czego 93 458,32 zł to środki pochodzące z budżetu państwa w ramach programu wieloletniego „Senior+”, zaś 24 840,14 zł to wkład własny miasta Stargard. Obecnie na funkcjonowanie Klubu „Senior+” Miasto z budżetu przeznaczyło 33 848 zł, z czego 8 000 zł w ramach umowy dotacyjnej, a 25 848 zł w ramach opłaty za czynsz z mediami oraz wnioskowało o środki w wysokości 13 800 zł z budżetu państwa w ramach programu wieloletniego „Senior+”.

Zapraszamy do e-galerii - tutaj


 
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA