Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Ziemniakowelove, czyli „Ziemniak w podróży”.

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W poniedziałek 21 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim nastąpiło wręczenie kolejnych certyfikatów Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Ziemniakowelove, czyli „Ziemniak w podróży”.
Na kulinarnych ścieżkach naszego województwa pojawił się kolejny lokal ze Stargardu (poprzednio Pizzeria u Jana). Ziemniakowelove przy ulicy Kazimierza Przerwy Tetmajera 1 to bistro specjalizujące się w kuchni, w której dominuje ziemniak.

To on jest tam numerem jeden, z niego szef kuchni wyczarowuje specjały do zjedzenia, a na półkach stoi coś do wypicia (też z tego warzywa). Specjalnością bistra są ziemniaki pieczone w piecu opalanym drewnem. Dopełnieniem wspaniałych potraw jest klimat wnętrza i fantastyczna obsługa. Rzadko, a nawet bardzo zdarza się, aby szef kuchni – właściciel wychodził na salę i gawędził z gośćmi.


Właścicielka Iwona Mazurek-Orłowska dopełnia informacje o lokalu mówiąc: - Dbając o wysoki standard oferowanych dań, a także wspierając lokalnych producentów, surowce stosowane do przygotowywania potraw pochodzą przede wszystkim z pól małych gospodarstw rolnych i od lokalnych rzemieślników.

Wkrótce na portalu postaramy się zamieścić obszerny materiał dotyczący bistra.

 
Źródło: Urząd Marszałkowski - Zachodniopomorskie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA