Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Trwają przygotowania do finału WOŚP

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Do poniedziałku 7 stycznia można przynosić fanty, które będą licytowane podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stargardzie.

Trwają przygotowania do finału WOŚP
Jakie atrakcje czekają nas w niedzielę 13 stycznia?

Małgorzata Nizińska, Szef Sztabu WOŚP w Stargardzie informuje, że fanty na licytację 27. Finału WOŚP zbierane są w Stargardzkim Centrum Kultury w salo 107 do poniedziałku, 7 stycznia. Zebranych jest już kilka ciekawych przedmiotów. - Bezpośrednio do Sztabu trafiła czapka z autografem od Tomka Narkuna oraz gadżety od Fundacji WOŚP. Natomiast do SCK przekazano np. radio i gadżety od Twojego Radia oraz różnego rodzaju vouchery- mówi Małgorzata Nizińska.

Poza tym na scenie na Rynku Staromiejskim licytowane będą m.in. voucher na wykonanie reklamy świetlnej od Studia Reklamy POWER, bon upominkowy na poślubną sesję plenerową od Studia FOTO GWIAZDA, karnet VIP od OSiR czy vouchery na różne usługi od Restauracji Korona, Hotelu Grodzkiego czy Pizzerii U JANA. Portal e-stargard.pl przekazał na orkiestrowe licytacje piłki z autografami sportowców i trenerów Spójni Stargard oraz Błękitnych Stargard.  Mobilna Wypożyczalnia KAJAKI INA- voucher na wypożyczenie kajaka dla dwóch osób, a Impresariat Anna Jakubowska Szczecin- 2 bilety na spektakl teatralny "Kolacja pożegnalna" z udziałem Janusza Chabiora, Małgorzaty Foremniak i Piotra Gąsowskiego (do wylicytowania książka z autografem pana Piotra przekazana przez nasz portal) w SCK. Pełną listę fantów można znaleźć na Facebooku Stargardzkiego Centrum Kultury.

Na ulicach naszego miasta kwestować będzie 150 wolontariuszy oraz będzie można spotkać kilka Sztabowych Puszek Stacjonarnych. W sumie w tym roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierało pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscowościach na świecie.

Celem tegorocznego Finału WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jego temat brzmi: "Pomaganie jest dziecinne proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha- na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych".

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stargardzie rozpocznie się o godz. 16 na Rynku Staromiejskim. Na scenie wystąpią gitarzyści Oliwier i Marcin z Młodzieżowego Domu Kultury pod kier. J. Jankowskiego, dzieci i wolontariusze z Przedszkola Miejskiego nr 2, Chór Cantore Gospel pod kier. M. Pyry, Zespół DICE, Grupa DeFacto pod kier. C. Gładysz, Zespół Puchacze oraz młodzież i wolontariusze ze SP nr 11 i SP 6 pod kierunkiem A. Kopery. Podczas imprezy będą odbywały się również licytacje. Mieszkańcy będą mogli również odwiedzić Domek Aniołowo, czyli miejsce, gdzie będą przyjmowane i sprzedawane ciekawe gadżety, a pieniądze z zakupu trafią do puszki WOŚP. W Herbaciarni na zmarzniętych uczestników czekały będą gorące i aromatyczne napoje, w Kąciku u Babci Krysi stargardzcy seniorzy spotkają się z dziećmi na wspólnym czytaniu bajek i zimowych opowiadań, a Centrum Otwarte Drzwi poprowadzi Malowanie Buziaków.

Podczas stargardzkiego Finału odbędzie się także morsowanie oraz gorący pokaz w wykonaniu Teatru Ognia Fire Arrow. Od godz. 12.30 na stadionie lekkoatletycznym odbędzie się Bieg dla WOŚP organizowany przez Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA