Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Tragedia w Koszalinie, escape roomy pod kontrolą

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W piątek po godz. 17 w escape roomie w Koszalinie doszło do tragicznego pożaru, w którym śmierć poniosło 5 młodych osób.

Tragedia w Koszalinie, escape roomy pod kontrolą
W całym kraju zarządzono kontrole "pokojów zagadek". Jeden z nich funkcjonuje również w Stargardzie.

Dzisiaj o godz. 12 w Kościele pw. św. Kazimierza w Koszalinie odprawiona została msza św. w intencji ofiar tragicznego pożaru i ich rodzin. We mszy uczestniczyła głównie młodzież szkolna, ale także nauczyciele, mieszkańcy osiedla oraz przedstawiciele lokalnych władz. - Pięć dziewcząt, uczennic III klasy Gimnazjum nr 9, aktualnie wchodzącego w skład SP nr 18 w Koszalinie, niestety wczoraj zmarło. To ogromna tragedia- powiedział tuż przed mszą św. wiceprezydent Koszalina Przemysław Krzyżanowski.

Do pożaru w budynku, w którym znajdował się escape room, doszło w piątek po godz. 17. Ze wstępnych ustaleń koszalińskiej prokuratury wynika, że przyczyną pożaru był ulatniający się gaz, dostarczany do obiektu w butlach gazowych. Pięć 15-letnich dziewcząt zmarło w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. - Odbyły się już sekcje zwłok zmarłych pokrzywdzonych. W wyniku tych sekcji ustalono, że wszystkie osoby zmarły w wyniku zatrucia się tlenkiem węgla. To jest wstępna ekspertyza- powiedział rzecznik prokuratury Ryszard Gąsiorowski. - Bezpośrednią przyczyną ognia, jak wynika ze wstępnych ustaleń, było jakieś rozszczelnienie butli, które zostały zainstalowane w piecykach tego budynku- zaznaczył.

Po pożarze w Koszalinie Państwowa Straż Pożarna na polecenia ministra Joachima Brudzińskiego rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju. - Z informacji uzyskanych od Policji wynika, że w Polsce działa ponad tysiąc obiektów typu escape room. Lista lokali została przekazana do Komendy Głównej PSP i komend wojewódzkich- napisano w komunikacie MSWiA.

Escape roomy to zamknięte pokoje, z którym należy wydostać się w określonym czasie dzięki rozwiązaniu logicznych zagadek. W Polsce moda na tę zabawę rozpoczęła się przed kilkoma laty, popularność zyskała głównie wśród młodzieży. Escape room wymaga przede wszystkim współpracy w grupie, ponieważ tylko sprawny zespół jest w stanie wyjść z pokoju przed ustalonym limitem czasowym, który wynosi zwykle od 45 do 90 minut. W tym czasie gracze zapoznają się ze scenariuszem i pokojem pełnym różnych rekwizytów. Ich zadaniem jest rozwiązywanie zagadek i branie udziału w innych mini grach, które pozwalają zrealizować cel ostateczny. W Stargardzie aktualnie funkcjonuje jeden escape room. W Bastei można rozwiązywać zagadki tematyczne w trzech pokojach: Noc w muzeum, Śmierć muzealnika i Duchy Bastei.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA