Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Kolejne drogi przebudowane. Które będą następne?

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

W ostatnim czasie Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie zakończył dwie inwestycje na terenie powiatu.

Kolejne drogi przebudowane. Które będą następne?
Przebudowany został 2,5 kilometrowy odcinek drogi z Krępcewa do Rzeplina oraz ulica Stargardzka w Marianowie.

Przebudowany właśnie 2,5- kilometrowy odcinek drogi z Krępcewa do Rzeplina stanowi ważny element sieci dróg powiatu. Sukcesywne podnoszenie standardów technicznych i nośności jezdni, pozwoli m.in. na szersze wykorzystywanie drogi w sytuacjach awaryjnych, np. konieczności objazdu odcinków drogi krajowej nr 10 lub wojewódzkich: 122 i 160. Wykonawca- firma STRABAG- wymienił nawierzchnię na trasie o długości 2,5 km. W samym Krępcewie przebudowano również chodniki, wybudowano drogę dla rowerów oraz dojazdy do posesji. Inwestycję w Krępcewie Powiat Stargardzki zrealizował wspólnie z Gminą Dolice. Jej koszt wyniósł 3,9 mln zł.

Końca dobiegła również przebudowa ulicy Stargardzkiej w Marianowie, w ciągu drogi nr 1734Z. Wykonawca- firma BUDPAK- ułożył nową nawierzchnię, wzmocnił podbudowę drogi oraz wymienił kanalizację deszczową. Mieszkańcy Marianowa mogą już korzystać z nowych chodników i wyremontowanych przystanków autobusowych. Poprawił się dzięki temu stan biegnącej przez centrum Marianowa odcinka drogi powiatowej 1734 Z, która łączy Stargard z Dobrzanami, pełniąc również ważną rolę w ruchu lokalnym.

Jakie drogi czeka remont w 2019 roku?

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Na liście znalazły się również drogi powiatu stargardzkiego.

Na pierwszym miejscu wstępnej listy rankingowej znalazła się przebudowa ulicy Bolesława Krzywoustego w Stargardzie, która ma kosztować ponad 5 mln zł. Miasto chce wydać na ten remont 2,7 mln zł, a wnioskowało o dotację w wysokości 2,3 mln zł. W sumie zmodernizowane zostanie niecałe 500 m drogi.

Szansę na dotację ma także gmina Suchań, która za niecałe 800 tys. zł, dzieląc koszty po równo z Województwem, chce wybudować drogę na ulicy Kwiatowej i Słonecznej. Na liście znalazły się również inne projekty z powiatu stargardzkiego, m.in. przebudowa drogi w miejscowości Białuń w gminie Stara Dąbrowa (koszt- ponad 800 tys. zł), przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Chociwlu (ponad 900 tys. zł), budowa drogi gminnej w Kobylance (ponad 600 tys. zł), przebudowa ul. Jana Pawła II w Dobrzanach (prawie 6 mln zł) oraz remont ul. Wojska Polskiego w Dolicach w ramach przebudowy drogi 1716Z na odcinku Stargard- Witkowo- Dolice. Na liście wniosków ponadlimitowych znalazła się również modernizacja odcinka od Słodkowa do Suchania, w ramach przebudowy drogi 1735Z Wiechowo- Sulino- Słodkowo- Suchań ul. Polna.

Do 30 listopada Wojewoda powinien ogłosić ostateczną listę rankingową, która do 31 grudnia będzie zatwierdzona przez Ministra Infrastruktury. Wtedy poznamy ostatecznie, które odcinki dróg otrzymają dofinansowanie w 2019 roku.

Źródło foto: ZDP w Stargardzie

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1