Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Powiat Stargardzki - komunikat

Dodano: 6 miesięcy temu

Środa chwilowo bez mapy i rejestru...

Powiat Stargardzki - komunikat

Konieczność aktualizacji oprogramowania portalu GEO- INFO wykorzystywanego na co dzień przez Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Stargardzie, wiąże się z wprowadzeniem przerwy technologicznej w pracy systemu. Oznacza to, że zbiór danych GEO- INFO będzie niedostępny  dla klientów wydziału geodezji przez całą środę, 28 listopada 2018 r. Pracownicy wydziału o utrudnieniach wynikających z przerwy technologicznej, odpowiednio wcześniej informują swoich klientów.
 

System GEO- INFO udostępniony przez poznańską firmę Systherm Powiatowi Stargardzkiemu działa w formie aplikacji, z wykorzystaniem dowolnej przeglądarki internetowej. Aplikacja umożliwia prezentację dowolnych informacji oraz danych w formie map i wyrysów, będących w zasobie Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru. To podstawowe narzędzie niezbędne klientom indywidualnym, firmom lub inwestorom, planującym budowę lub zagospodarowanie swojej nieruchomości.
 

Dokumentacja w ramach GEO- INFO, udostępniana jest zgodnie z przepisami Ustawy  o infrastrukturze informacji przestrzennej z 4 marca 2010 r., która zobowiązuje jednostki samorządu do wymiany danych, w postaci map z grafiką wymaganą przepisami, dokumentów studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego lub miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
 

Portal udostępnia również potrzebną inwestorowi ewidencję miejscowości, ulic i adresów oraz dane ewidencji gruntów i budynków, jakimi dysponuje wydział geodezji. GEO- INFO prowadzi także rejestr wydawanych decyzji o warunkach zabudowy, czy rejestr pozwoleń na budowę. W zasobach portalu są też zbiory danych rządowego Geoportalu, takich jak ortofotomapa – czyli mapa fotograficzna, sporządzona na podstawie zdjęć lotniczych lub satelitarnych, a także dowolne serwisy udostępniane przez inne instytucje branżowe.
 

Zaplanowana na środę aktualizacja oprogramowania portalu GEO- INFO, połączona również będzie z konserwacją sprzętu,  umożliwiającego sprawne działanie systemu. Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru przeprasza wszystkich swoich klientów za utrudnienia, związane z jednodniowym wstrzymaniem pracy wszystkich modułów oprogramowania, na które składa się portal GEO- INFO. Prosi jednocześnie firmy, inwestorów i klientów indywidualnych, o uwzględnienie w swoich planach  przerwy technologicznej w dostępie do map i baz danych portalu.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1