Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Urząd Miasta - KOMUNIKAT

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Autobusami MPK za darmo

Urząd Miasta - KOMUNIKAT
Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych przejazdów autobusami MPK w Dniu Wszystkich Świętych. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, 1 listopada obowiązuje brak opłat za dojazd komunikacją miejską do stargardzkich cmentarzy.

1 listopada to czas nie tylko zadumy nad grobami bliskich, ale również wzmożonego ruchu w rejonie stargardzkich cmentarzy. Tego dnia całkowicie zamknięta dla pojazdów będzie ulica Kościuszki, na odcinku od wjazdu na parking sklepu Kaufland do skrzyżowania z ulicą Spokojną. Do głównych bram cmentarzy będzie można dojechać autobusami MPK Stargard bezpłatnie. Do Cmentarzy pasażerowie dojadą liniami numer  1, 18, 28, A i B.

Przez cały dzień funkcjonować będzie specjalny rozkład jazdy autobusów. W godz. 9-15 od ulicy Piłsudskiego w kierunku cmentarzy, autobusy kursować będą z częstotliwością co 10-12 minut, a po godz. 15- z częstotliwością co 20 minut. W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych częstotliwość kursowania pojazdów zostanie zwiększona. Część kursów linii 1 i 18 będzie rozpoczynać się i kończyć na ulicy Sienkiewicza, a autobusy linii 10, 12, 20 i Nocna będą rozpoczynać i kończyć kursowanie na przystanku “Pętla Moniuszki”.

W czwartek zostaną uruchomione dwie dodatkowe linie autobusowe. Linia A obsłuży os. Pyrzyckie i os. Lotnisko, a kursować będzie w godz. 8-17 z częstotliwością co 30-45 minut. Linia B obsłuży os. Chopina i os. Zachód, a kursować będzie w godz. 9-17.30 z częstotliwością co 40 minut. Na cmentarze będzie można dojechać także linią 28 z os. Lotnisko, która kursować będzie w godz. 8-17 według rozkładu dnia powszedniego oraz liniami 8 i 13 od ulicy Al. Gryfa.

Specjalny kurs przygotowany został dla mieszkańców Koszewa, Koszewka, Wierzchlądu, Skalina, Kunowa i Lipnika. Autobus wyruszy o godz. 11 z Koszewa i dowiezie pasażerów do bramy głównej cmentarza komunalnego przy ul. Kościuszki i nowego cmentarza przy Pętli Giżynek. Powrót zaplanowano o godz. 16 z Pętli Giżynek przez ul. Spokojną, Kościuszki, Szczecińską, Kunowo, Skalin, Koszewko i Koszewo.
Dodatkowe informacje można też uzyskać pod numerami telefonu: 91 573-13-82, 91 573-24-46, 91 577-24-49.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przyjmuje już zgłoszenia na przewóz w Dniu Wszystkich Świętych osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Zgłoszenia można składać pod numerem telefonu: 91 573-13-82. Szczegóły w komunikacie.

ico
KOMUNIKAT MPK - 1 listopada
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA