Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Coraz chętniej dzielą się "cząstką siebie"

Dodano: 5 miesięcy temu

Akcja pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” nabiera tempa.

Coraz chętniej dzielą się "cząstką siebie"

Podczas niedawnej wizyty w Zespole Szkół Budowlano - Technicznych honorowi dawcy krwi zachęcali  do podzielenia się cząstką siebie. Przypominano też uczniom „Budowlanki” jak ważnym, bezcennym i niezastąpionym lekiem pozostaje krew w procesie leczenia i ratowania ludzkiego życia.
 

To już XVI edycja akcji, zorganizowanej przez Rejonową Radę Honorowych Dawców Krwi w Stargardzie. W imieniu szkoły przy ul. Składowej, koordynacją przedsięwzięcia zajęła się Agnieszka Woźniak. Profesjonalny pobór krwi oraz opiekę zapewniła natomiast załoga Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Apel o dobrowolny udział w akcji spotkał się z natychmiastową reakcją. Chęć oddania krwi wyraziło bowiem 41 osób. Szeregi chętnych uczniów zasiliło dwóch nauczycieli, razem z pracownicą szkolnej administracji.
 

Ostatecznie po wykonanych badaniach i weryfikacji krew oddała grupa 31 osób. Uzyskano dzięki temu blisko 14 litrów tego życiodajnego, naturalnego leku, który mimo postępu medycyny i technologii nie doczekał się jeszcze równie skutecznego zamiennika.  Zdecydowanym już  na oddanie krwi, odwagi oraz otuchy dodawała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, odwiedzając uczestników akcji „Młoda Krew Ratuje Życie w Zespole Szkół Budowlano Technicznych. Razem ze Starostą uczniów odwiedzili też Marek Stankiewicz, prezes Oddziału PCK w Stargardzie oraz Jerzy Bochenek, Przewodniczący Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi.
 

Przykład wszystkim, jak dzielić się tym, co bezcenne dawał również Mieczysław Major, wieloletni trener  koszykarzy „Spójni”. Teraz osobiście  angażuje się w akcję oddawania krwi.
 

Kolejny etap akcji już we wtorek, 16. października- tym razem w  Zespole Szkół nr 1 w stargardzkim Parku 3 Maja.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA