Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Szpital otrzymał nowoczesny rentgen

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W czwartek oficjalnie oddano do użytku nową aparaturę w stargardzkim szpitalu, która będzie służyła w pracowni diagnostycznej.

Szpital otrzymał nowoczesny rentgen
Sprzęt kosztował 750 tys. zł.

Nowy sprzęt pozwoli na szybkie i dokładne badania pacjentów, przydatne przede wszystkim w diagnostyce schorzeń ortopedycznych. Zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu szpitala z miejskiego i powiatowego budżetu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Starosta Iwona Wiśniewska, Prezydent Stargardu Rafał Zając, Dyrektor Szpitala Krzysztof Kowalczyk oraz dostawca urządzenia Paweł Cebulak. Poświęcenia urządzenia dokonał ksiądz Adam.

Starosta Iwona Wiśniewska podczas uroczystości zaznaczyła, że to dla niej ważny dzień, ale jest on ważny również dla szpitala, powiatu, a przede wszystkim dla mieszkańców. - Każda jednostka zajmująca się bezpieczeństwem zdrowotnym mieszkańców to ludzie i sprzęt. Ludzi bardzo dobrych mamy, należy tylko w sposób sukcesywny dbać o to, by szpital nabywał z każdym rokiem coraz więcej sprzętu, stwarzając zarówno bezpieczeństwo dla kadry, jak i pacjentów, by mogli być w szybki sposób diagnozowani- mówiła Iwona Wiśniewska.

O konieczności sukcesywnej modernizacji sprzętu w szpitalu w Stargardzie mówił również Prezydent Rafał Zając. - W służbie zdrowia zawsze najważniejsi będą ludzie. Bez profesjonalnej pomocy nigdy nie uzyskamy świadczeń zdrowotnych, ale Ci ludzie muszą mieć dobre narzędzia pracy- mówił Prezydent. Zwrócił również uwagę na to, że proces wsparcia stargardzkiego szpitala wymaga bardzo dobrej współpracy i zrozumienia wszystkich stron. - Cieszę się ogromnie, że stargardzki szpital jest objęty troską przede wszystkim ze strony organu tworzącego, czyli Powiatu Stargardzkiego. W rozwijającym się Stargardzie bez zrozumienia, współpracy i woli ze strony obydwu samorządów będzie ciężko nasz szpital dźwignąć na taki poziom, jakiego oczekujemy. Będziemy w stanie Was wesprzeć w Waszej pracy i przebudowywać wizerunek szpitala do oczekiwanego również przez załogę właśnie przy dobrej współpracy i woli dwóch samorządów, których mieszkańcy z tego szpitala na co dzień muszą korzystać- mówił Rafał Zając.

Zakup nowego sprzętu rentgenowskiego to nie jedyna modernizacja, jak miała miejsce w szpitalu w ostatnim czasie. Krzysztof Kowalczyk, Dyrektor Szpitala mówił, że ten sprzęt jest jednym z elementów nowego wyposażenia w placówce. - Przypomnę, że dzięki dotacjom celowym, zarówno z gminy Miasto Stargard, ale również z Powiatu Stargardzkiego, "dosprzętawiamy" nasz szpital m.in. w aparat RTG- mówi Dyrektor. Jest wiele sprzętów, które były wysłużone, zdekapitalizowane, natomiast dzisiaj możemy się cieszyć nowym sprzętem. Jest to wyposażenie m.in. do poradni kardiologicznej, na oddział otolaryngologiczny, tzw. strzykawka do tomografu komputerowego, respiratory na oddział anestezjologii i intensywnej terapii, respirator na salę poznieczuleniową. Mieliśmy czarny dzień, kiedy zepsuły się dwa respiratory, a potrzeby były na już, ponieważ przyjechali pacjenci wymagający hospitalizacji. Tego sprzętu przybyło na kwotę ponad 2 mln zł, bardzo się cieszymy- dodał Krzysztof Kowalczyk.


O zaletach nowego tomografu firmy Carestream opowiedział Paweł Cebulak, dostawca urządzenia. Jest to w pełni cyfrowy aparat RTG przeznaczony do badań zarówno dzieci, jak i osób dorosłych, a także pacjentów z nadwagą. System cyfrowej radiografii zapewnia oszczędność miejsca w porównaniu do klasycznego sprzętu RTG, redukuje koszty instalacji oraz stwarza komfortowe warunki do badań diagnostycznych. Aparat ma także podnoszony, wygodny stół z ruchomym blatem, który można dopasować do wzrostu i wagi pacjenta, niezależnie od wieku badanej osoby. Nowoczesne rozwiązania zapewniają reakcję na każdą zmianę warunków podczas badania oraz zapewniają komfort pracy dla techników. Dzięki temu mieszkańcy miasta i regionu zyskają dostęp do szybkiej i nowoczesnej diagnostyki usprawniającej dalszy proces leczenia.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1