Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Urząd Miasta - KOMUNIKAT

Dodano: 8 miesięcy temu

Dotacje na czyste powietrze

Urząd Miasta - KOMUNIKAT
Prezydent Rafał Zając w imieniu Ministerstwa Środowiska zaprasza mieszkańców w środę 10 października o 18.00 na spotkanie dotyczące Programu CZYSTE POWIETRZE.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Konferencja odbędzie się w środę 10 października w Stargardzkim Centrum Kultury w sali nr 108 (I piętro) o 18.00.

Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 30 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Maksymalna kwota dofinansowania to 53 tys. zł, a minimalna 7 tys. zł. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (WFOŚiGW).
Program przewiduje dofinansowania m.in. na:
- wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
- docieplenie przegród budynku,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
- montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Więcej informacji na temat tego programu można uzyskać na stronach WFOŚiGW w Szczecinie i MOŚ w Warszawie

ico
CZYSTE POWIETRZE - ulotka informacyjna
ico
TERMINARZ SPOTKAŃ województwo zachodniopomorskie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA