Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Kolorowa Parada Seniorów przyciągała wzrok i wywoływała uśmiechy stargardzian. VIDEO.

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W sobotę tuż po południu na Rynku Staromiejskim spotkali się stargardzcy seniorzy, aby przekazać sobie symboliczny klucz do bram miasta.

Kolorowa Parada Seniorów przyciągała wzrok i wywoływała uśmiechy stargardzian. VIDEO.
Tym razem klucz przeszedł z rąk przedstawicieli Związku Emerytów  Rencistów i Inwalidów w ręce podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Przyjmując klucz Pani Anna Cokan Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy zapowiedziała moc wrażeń, bo jak podkreśliła przechodni klucz w ręce podopiecznych stowarzyszenia trafił po raz pierwszy, ale za to od razu na cały weekend.

Przy wtórze Orkiestry Dętej Domu Kultury Kolejarza kolorowi i radośni seniorzy przeszli do Teatru Letniego, gdzie uczestników Parady Seniorów powitała Pani Starosta Ewa Wiśniewska zwracając się do zgromadzonych: „Drogie Dziewczyny, Drodzy Chłopacy”,  podkreśliła że cały tydzień uczestniczyła w obchodach Dni Seniora i wie, że wszyscy bawili się wyśmienicie, życzyła aby dzisiejszy dzień był czasem równie dobrej zabawy. Organizator III Stargardzkich Dni Seniora Pan Prezydent Rafał Zając, podziękował seniorom za ich zaangażowanie w różne aktywności. Skierował również podziękowania do pracowników Wydziału Polityki Społecznej oraz Zastępcy Prezydenta Ewy Sowy za zorganizowanie tegorocznej edycji Dni Seniora.

Następnie nagrodzono zwycięzców III Zawodów w Wędkarstwie Spławikowym, które odbywały się w godzinach porannych nad wodami stawów hodowlanych Pana Kazimierza Wąsatego. W zawodach 19 uczestników złowiło łącznie ponad 20 kg ryb, a najlepiej spisali się:
Piotr Cokan z wynikiem 6,280 kg łącznie, a dodatkowo Pan Piotr w czasie zawodów złowił największego karpia, o masie 3,660 kg;
Sławomir Koczorowski, który łącznie złowił ryby o masie 4,300 kg;
Alan Pielichowski, który złowił 4 karpie ważące w sumie 4,100 kg.

Po części oficjalnej rozpoczęły się prezentacje różnych form scenicznej aktywności seniorów, między innymi szanty śpiewała grupa Chwaty ze Świnoujścia, zebranych bawił kabaret i teatr Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespoły wokalne i taneczne.

Wspaniały dzień zwieńczyła wieczorna potańcówka prowadzona przez DJ OKO.

Zapraszamy do galerii zdjęć: 
Dni Seniora 2018 - III Parada Seniorów - GALERIA 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1