Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Ekozaury i Mega proca na Bobrowej Polanie

Dodano: rok temu

Już w sobotę, 15 września wiele atrakcji czeka nas na Bobrowej Polanie.

Ekozaury i Mega proca na Bobrowej Polanie
W tym klimatycznym miejscu świętować będziemy w doborowym gronie Dzień Ekologii. Razem ze Starostą Stargardzkim, Iwoną Wiśniewską zapraszamy do Bazy Edukacji Ekologicznej w lasku przy ulicy Reymonta. W ramach sobotniego festynu czeka nas szereg happeningów, gier i terenowych zabaw, a także zajęć na leśnej ścieżce zdrowia. Początek imprezy o 11. Bawić się będziemy w harmonii z naturą do godz 15.- a może jeszcze dłużej... Wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku czekają imprezy o tematyce proekologicznej. Atrakcje „Fun Parku” czy Stolik Małego Ekologa, to tylko kilka z propozycji, ujętych w bogatym programie festynu. Bobrowa Polana będzie też miejscem V Rowerowego Zlotu Gwiaździstego.

Dbający o środowisko mogą wziąć udział w charytatywnej zbiórce plastikowych nakrętek. Surowce do ponownego przetworzenia na sadzonki roślin wymienimy w ekokantorze, możemy odwiedzić też stanowisko Pracowni Centrum Otwarte Drzwi Stargardzkiego Centrum Kultury. Dla najmłodszych i nieco starszych przygotujemy pyszny żurek. Zaprosimy też do ogniska. Nowością będą stanowiska o tematyce proekologicznej typu: ekozaur- robot hydrauliczny do zabawy manualnej, „celuj do kosza”- gry zręcznościowe promujące recykling oraz PET rakieta i Mega proca. W tym dniu „Bobrowa Polana” będzie także miejscem V Powiatowego Gwiaździstego Zjazdu Rowerowego. Stargardzkie Porozumienie Rowerowe metę rajdu wyznaczyło właśnie w bazie edukacji ekologicznej. Szczegóły na Facebooku SPR.

Przypominamy, że do 30 września 2018 roku trwa otwarty konkurs fotograficzny pod hasłem: „Przyroda Powiatu Stargardzkiego”. Zdjęcia zamieszczamy na Facebooku, a oceniają je internauci. Do wygrania zewnętrzne dyski pamięci. Regulamin na www.powiatstargardzki.pl

Celem wszystkich działań jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, poprzez prezentację aktywnych form wypoczynku, które przy okazji przypomną o bogactwie przyrodniczym regionu.

Staraniem władz Powiatu Stargardzkiego Baza Edukacji Ekologicznej „Bobrowa Polana” otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W myśl zawartej umowy, dofinansowane zostały działania edukacyjne, w ramach realizowanego już od kilku lat programu pod nazwą: „Bobrowa Polana- podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”. Dzięki finansowemu wsparciu, którego udzielił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, oraz współpracy z Proeuropejskim Centrum Ekologicznym, zrealizowano już szereg przedsięwzięć, a czekają nas kolejne. Na Bobrowej Polanie wybudowano leśną wiatę edukacyjną. Do dyspozycji jest też kilkanaście tablic edukacyjnych, klasycznych i interaktywnych. Można skorzystać również ze ścieżki zdrowa i obejrzeć model żeremi bobrów. W ramach zielonej szkoły wybudowano drewniane ławostoły i ławki. Urządzone także zostało miejsce na ognisko- powstał nowy kamienny krąg z rusztem grilla, i pojemnik do selektywnej zbiórki odpadów. Wszystko to w leśnym zakątku, oddalonym o niespełna kilka kilometrów od centrum Stargardu.

Sobotnią imprezę dofinansował zatem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizatorem jest Powiat Stargardzki. Zapraszamy zarówno mieszkańców miasta i powiatu, którym bliskie są sprawy związane z ekologią, jak i zwolenników aktywnego wypoczynku. Atrakcje na Bobrowej Polanie czekają „w tych pięknych okolicznościach przyrody...”. Zapraszamy w sobotę- już od jedenastej.

 Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA