Dzisiaj jest: 22.4.2019, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Ekopunkt strzeżony

Dodano: 9 miesięcy temu

Od 1 sierpnia w celu poprawy bezpieczeństwa i komunikacji, jak również uszczelnienia systemu zamontowane zostały szlabany – poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Ekopunkt strzeżony
Wprowadzenie zabezpieczeń ma na celu wyeliminowanie procederu „podrzucania” odpadów przez osoby nieupoważnione. Ekopunkt nie przyjmuje odpadów z innej gminy lub pochodzących z nieruchomości niezamieszkałych, a także zmieszanych odpadów komunalnych i innych niż komunalne, np. od firm. Niestety ilości oddawanych odpadów przy Bogusława IV stały się duże, a przyrost trudny do wytłumaczenia. Po obserwacji okazało się, że do punktu podjeżdża wiele samochodów z obcą, nie stargardzką rejestracją. Również rodzaj odpadów nakazuje przypuszczać, że z Ekopunktu korzystali przedsiębiorcy.

Teraz, każdy mieszkaniec przed oddaniem odpadów przy ul. Bogusława IV proszony jest o zgłoszenie się do Biura Obsługi Mieszkańców celem potwierdzenia i weryfikacji, że jest objęty systemem zagospodarowania odpadów. Wtedy dopiero wjedzie na teren punktu. Wprowadzone ograniczenia cieszą też kierowców MPGK, gdyż na terenie bazy poprawi się bezpieczeństwo i manewrowanie, z uwagi na zakładaną mniejszą ilość aut korzystających z Ekopunktu.

Foto: www.mpgk.stargard.pl
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA